Öğretmen Diyarı

İNCE’DEN ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERE DESTEK GELDİ!

Atama bekleyen öğretmenlere destek veren CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Twitter hesabından MEB'e yönelik sert eleştirilerde bulundu.

 

Öğretmen atamalarıyla ilgili tarih veren Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Öğretmen atamaları için başvuruların, 31 Ağustos’ta alınmaya başlanacağını ve 4 Eylül’de sona ereceğini açıkladı. Öğretmen atamalarının da 7 Eylül’de yapılacağını belirtti.

 

Atamalara ilişkin branş dağılımın da ağustosun üçüncü haftası açıklanacağı belirtilirken atama bekleyen öğretmenler de adaletli bir branş kontenjan dağılımının yapılmasını istiyor.

 

Seçimlerden önce Ağustos ayında 47 bin öğretmen atayacağız diyen MEB, seçimlerden sonra bu rakamı 37 bin olarak açıkladı.

 

Üstelik öğretmen adayları yüksek puanlara rağmen atanamazken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencileri ücretli öğretmenlere emanet ediyor.

 

İNCE’DEN ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERE DESTEK GELDİ!

 

Atama bekleyen öğretmenlere destek veren CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce  Twitter hesabından MEB’e yönelik sert eleştirilerde bulundu.

 

Kadrolu öğretmen atamasının sadece Eğitim Fakültesi mezunu gençlerimizin sorunu olmadığını vurgulayan İnce, bu sorunun çocuğuna nitelikli eğitim talep eden herkesin sorunu olduğuna dikkat çekti.

 

İnce, ücretli öğretmenlerle eğitimin niteliğinin yükseltilemeyeceğinin de altını çizdi.

 

İŞTE İNCE’NİN O AÇIKLAMALARI:

 

“SARAYLA İTİBAR SAHİBİ OLUNMAZ”

 

Seçimden önce temel atma ve açılış töreni adı altında yaptığı mitinglerde Ağustos ayında 47 bin öğretmen atanacağını söylemişti. Milli Eğitim Bakanlığı 37 bin öğretmen atanacağını açıkladı. Devletin parasını saraya ve saltanatı devam ettirmek için mitinglere harcarsan meydanlarda verdiğin 47 bin öğretmen sözünü bile tutamazsın.

 

Sarayla, taşla, betonla, binayla itibar sahibi olunmaz. Birleştirilmiş ve kalabalık sınıfı olmayan, çocuklarına tam gün nitelikli eğitim veren eğitim sistemi kurabilirsen itibarlı olursun.

 

On binlerce öğretmeni kadrolu atamak yerine daha ucuz olsun diye ücretli öğretmen olarak çalıştırarak eğitimin niteliğini yükseltemezsin.

 

“ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK KALDIRILMALI”

 

Bu ülkenin öğretmenlerini, mühendislerini, İİBF mezunlarını işsizliğe mahkum eden, umutsuzluğu körükleyen bu ekonomi düzenine son vermeliyiz.

 

Kadrolu öğretmen ataması sadece Eğitim Fakültesi mezunu gençlerimizin sorunu değil, çocuğuna nitelikli eğitim talep eden herkesin sorunudur.

 

Ücretli öğretmenliğin kaldırılması, bütün öğretmenlerin kadrolu olması CHP’nin sözüdür ve CHP bu sözünün arkasındadır.

 

 

 

 

Kaynak: sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol