Öğretmen Diyarı

İnatçı Lekeler İçin Pratik Çözümler

İnatçı lekeler bazen kadınların en büyük kabusu olabiliyor. Günlük koşuşturmalar arasında bir de zor lekelere ayıracak zaman bulmakta oldukça zorlanabiliyoruz. Bazen ne yaparsam, yapayım çıkmaz dediğiniz lekelerin aslında çok basit çözümleri var hanımlar…

Sakız: Koltuğa, halıya ya da kıyafetlerinize yapışan sakız için buz yeterli olacaktır. Lekenin üzerine buz koyun ya da direkt bir poşete koyup buzluğa yerleştirin. Donan sakız pul pul dökülecek ve iz kalmayacaktır.

Mum Lekesi: Mum lekeleri için ıslak bez ve ütü mucizevi bir ikilidir. Lekenin üzerine nemli bezi koyun ve ütüyle yavaş yavaş üzerinden geçin.

Mürekkep: Mürekkep neredeyse çıkması imkansız lekelerden biridir. Tabii eğer çıkarmak için saç spreyi kullanmazsanız :)

Sararan Tencere, Çaydanlık: İçine bir miktar su ve çamaşır suyu koyup kaynatın. Daha sonra güzelce bulaşık deterjanıyla yıkayın, lekeler kolaylıkla çıkacaktır.

 

Çamur Lekesi: Çamurun kurumasını bekleyin. Leke Kuruduktan sonra fırçayla fırçalayın. Daha sonra eşit miktarda su ve sirke ile silin.

Fondöten Lekesi: Bir pamuğa bir miktar eter dökün ve lekeyi silin. Daha sonra sabunlu su ile yıkayın. Leke kolaylıkla çıkacaktır.

Salça-Ketçap Lekesi: Sıcak su ve gliserini karıştırın ve kıyafetinizi bu suda 1 saat beklettikten sonra çamaşır makinasında her zmanki deterjanınızla yıkayın.

Ter lekesi: Limonlu suyla silin, daha sonra her zamanki gibi yıkayın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol