Öğretmen Diyarı

Hıçkırığa şeker gibi ilaç

Hıçkırığa şeker gibi ilaç Kalp rahatsızlıklarına kadar yol açan diş çürükleri, kronikleşen hıçkırıklar, yüksek tansiyon gibi sıkıntılara karşı doğal yaşam şifa sunuyor.


hickiriksekergibiilacUzmanlar, rahatsızlıkların tedavi sürecinde tüketilecek besinlerin hastalığın ilerlemesini yavaşlattığını aktararak, şaşırtan besin önerilerinde bulunuyor. İşte o tavsiyeler…


DİŞ ÇÜRÜMESİNE ÇAY


Uzmanlar, çay içmenin diş çürümelerini önlemede etkisinin büyük olduğunu savunuyor. Çayın, doğal ve zengin bir fluorid kaynağı (diş macunlarında bulunan madde) olduğunu ifade eden uzmanlar, çayda bol miktarda bulunan polifenol maddesinin, besinlerin dişlere yapışmasını önlediğini söylüyor. Her yemekten önce içilecek bir fincan çayın, teflon etkisi meydana getireceği ve dişlerin kolayca çürümesini

önemli ölçüde


SAÇ DÖKÜLMESİNE HAVUÇ


Kelliğe doğru giden saç dökülmeleri birçok kişinin korkulu rüyası. Bunun için uzmanlar şu kürü öneriyor: “Havucu rendeleyin ve saç kökleri içine sürün. En az 15 dakika bekleyin ve sonra her zamanki gibi saçınızı yıkayın. Bu uygulamayı 5 kez daha tekrar edin. 1 ay sonra farkı hissedeceksiniz.”


İLTİHAPLARA HAŞLANMIŞ SEBZE


Bol bol haşlanmış sebze tüketmenin romatizma ve eklem ağrılarına karşı etkili ilaç olduğunu bildiriliyor. Uzmanlar, 330 kişiyi kapsayan araştırmada, sebze ağırlıklı beslenenlerin, sebze tüketmeyenlere göre eklem problemleri yaşama risklerinin yüzde 75 daha az olduğunun belirlendiğini kaydediyor. Uzmanlar, sebzelerin haşlanmış olmasının hücre duvarlarının daha yumuşak olmasını ve vücudun besleyici maddeleri daha kolay absorbe edebildiğini söylüyor.


HIÇKIRIĞA ŞEKER


Uzmanlar, nasıl oluştuğu tam olarak bilinmeyen ‘hıçkırık nöbetine’ yakalanan kişilere, ‘1 tatlı kaşığı şekeri dilinizin altına dökün’ tavsiyesinde bulunuyor. Teoriye göre, şeker granülleri boğazdaki sinirleri hafifçe uyarıyor ve böylece hıçkırığı kesiyor.


YÜKSEK TANSİYONA PORTAKAL


Tüketilen kalsiyum ve potasyum miktarlarının tansiyonu etkili biçimde düşürdüğünü belirten uzmanlar, minerallerin ise böbrekleri yüksek sodyumdan koruduğunu, bunun da yüksek tansiyonun başlıca sebeplerinden birisi olduğuna dikkat çekiyor. Uzmanlar, taze sıkılmış portakal suyunun, C vitamininin yanı sıra çok iyi bir potasyum ve kalsiyum kaynağı olduğunu hatırlatıyor.


TAKVİM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim