Öğretmen Diyarı

Herkes Evladına Dilediğini Giydirsin

Başbakan Erdoğan, okullarda kıyafet serbestliğini sağlayan değişikliğe ilişkin, ''Bırakalım herkes nasıl arzu ediyorsa, gücü neye yetiyorsa onu alsın, onu evladına giydirsin" dedi. Erdoğan, kıyafet serbestliği uygulamasının 2013-2014 eğitim-öğretim yılında uygulanacağını sözlerine ekledi. 

OKULLARDA KIYAFET SERBESTLİĞİ 

Başbakan Erdoğan ile İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, baş başa görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Okullarda kıyafet serbestliğini sağlayan değişikliğe ilişkin bir soru üzerine de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi: 

''Bir sıkıntı olduğu içindir ki bu adım atılıyor. 'Bugüne kadar böyle bir şey yok' diye bir yaklaşım tarzı yanlıştır. Ülkemizde yıllarca tek tip giyim tarzı hep eleştiri konusu olmuştur. 

Hatta hatta bunun komünist ülkelerde bile 90'lı yıllarda kaldırıldığını ama demokrasinin egemen olduğu bu ülkelerde hala bu tek tipçiliğin yürümesinin yanlış olduğunu, bırakalım herkes nasıl arzu ediyorsa, gücü neye yetiyorsa onu alsın, onu evladına giydirsin ve bu şekilde bu tür adımlar atılsın. Bunlar hepsi bir talebin neticesinde atılan adımlardır. 

Ben bu adımın da 2013-2014 eğitim-öğretim yılında uygulamaya konulacağını buradan hatırlatmak istiyorum ve yapılan bu iş tabii bütün kamuoyu araştırmalarına dayalı olarak da bizim attığımız bir adımdır. Hayırlı olacağına inanıyorum. Şimdiden de bütün yavrularımıza hayırlı olsun diyorum.'' 

AVRUPA BİRLİĞİ'NE ELEŞTİRİ 

Avrupa Birliği'nin hiçbir ülkeye reva görülmeyen yaklaşım tarzını siyasi nedenlerle Türkiye'ye reva gördüğünü belirten Erdoğan, ''63'ten bu yana geldiğimiz nokta sadece 35 fasıl içinde 14 faslın açılmasıdır. Kaldı ki bizler son birkaç yıla kadar 'fasıllar sadece açılır ancak kapanmaz' diye bir şeyle de yeni tanıştık. Bunlar siyasi nedenlerle. Zira daha önceleri fasıllar açılır ve ondan sonra kapatılırdı'' diye konuştu. 

"HİÇBİR MİLLET ZALİMLERE YAŞAMA HAKKI TANIMAZ" 

Erdoğan, Suriye'deki gelişmelere ilişkin de, ''Bu dünya hiçbir zaman zorbalara kalmamıştır, zalimlere kalmamıştır. Siyasetçi adil olduğu sürece karşılığını bulur. Adil olmayanlar ise tarihte olduğu gibi, onlar zulümleriyle baş başa kalırlar. Hiçbir millet zalimlere yaşama hakkı tanımaz. Sonunda Suriye'nin de Suriye'nin başındakilerin de uğrayacağı netice budur. Bunu inanarak söylüyorum ve şu anda da gidiş orayadır'' şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı :
http://www.sondakika.com/haber/haber-herkes-evladina-diledigini-giydirsin-4125023/


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol