Öğretmen Diyarı

Her zaman güzel görünmek için 9 ipucu

Güzellik sadece dış görüntüden ibaret değil aynı zamanda çevrenize yaydığınız enerjiyle de alakalıdır.

Siz yeter ki isteyin, her zaman güzel görünmeniz için vereceğimiz 9 ipucuyla, birkaç basit adımda sonsuz güzelliği yakalamanız mümkün…

Oje yenilemeyi sevmiyorsanız açık renkler tercih edin.
Ucu çıkmış ojelerin görüntü kirliliği yarattığını söylemekten bıkmadık, bıkmayacağız. Oje, kolay aşınabilen ve dayanıklılığı çok az olan bir formüle sahip olduğundan daha sürerken ömrünün en fazla 2-3 gün olduğunu biliyoruz. Peki o halde bazılarımız niçin aynı ojeyle haftalarca gezmekten rahatsız olmuyorlar?

Parça parça olmuş, uçları çıkmış ojeler dünya üzerindeki en güzel kadın bile olsanız sizi bir anda bakımsız birine dönüştürecektir. Bu yüzden ya ojelerinizi sık sık yenileyin ya da yenilemekten üşeniyorsanız bordo, kırmızı, siyah gibi göze çarpan renkler yerine beyaz, uçuk pembe gibi açık tonlar tercih edin.

Baz kullanın, makyajınızın akmasına izin vermeyin!
Göz makyajı hemen hemen her kadına yakışır, akmadığı sürece… Göz kapaklarınızda çizgi halinde biriken farlar, ya da kaşınızın hemen altında paralel bir çizgi daha oluşturmuş eyeliner’lar güzel değil aksine daha kötü görünmenize sebep olacaktır. Bu yüzden eğer yağlı bir cildiniz varsa ve göz makyajının kalıcılığı konusunda sorunlar yaşıyorsanız ya göz makyajı bazlarından kullanın ya da hiç göz makyajı yapmayın.

Makyajınızı temizlemeye üşeniyorsanız temizleyici mendil kullanın.
Uykunun çoğu geceler ağır bastığını ve maskaranızı, fondöteninizi veya farınızı silmeden uyuduğunuzu biliyoruz. Böyle yaparak cildinize büyük bir kötülük yaptığınızı bir kenara koyalım, bir de sabahları tüm o bulaşmış makyaj ve bakımsız halinizle korku filmlerinden çıkmış gibi görünme ihtimaliniz var.
Eğer mottonuz “her zaman güzel görünmek” olacaksa, sabahları temizlenmiş, nemlendirilmiş ve bakımlı bir ciltle uyanıp doğal güzelliğinizi ön plana çıkarmalısınız.

Diş temizliğinize önem verin, bolca gülümseyin!
Güzelliğin olmazsa olmaz unsurlarından biri olarak gülümsemeyi sayabiliriz. Bir gülümsemenin estetik olarak nitelendirilebilmesi için de ağız sağlığına önem vermek şart! Dişlerinizi sadece dışarı çıkmadan önce değil, evde olacaksanız da günde iki kere fırçalayın. Diş doktorunuza düzenli kontrollere giderek olabilecek sorunların önüne erkenden geçin.

Çantanızda saç fırçası mutlaka olsun!
Saçlarınızı banyodan banyoya mı tarıyorsunuz? Oysa saçlarımız gün içinde ve gece uyurken karışıyor, sonrasında da ortaya pek hoş olmayan salaş bir görüntü çıkıyor. Çantanıza atacağınız küçücük bir fırçayla saçınızı gün içinde tarayarak her zaman güzel ve bakımlı görünebilirsiniz.

Bakımsız kaşlarla dolaşmayın!
Kaşlarınız ince ya da kalın olabilir. Daha doğal gözükmek için kalın kaşları tercih ediyor olabilirsiniz ya da kendinize ince kaşın daha çok yakıştığını düşünebilirsiniz. Eğer hep güzel ve bakımlı gözükmek istiyorsanız kaşlarınız ince ya da kalın olsun fark etmez, hiçbir zaman çıkmış kaşlarla dolaşmamalısınız.

Şekli bozulan kaşlarınızı toparlatmak için birkaç ayda bir kuaföre gidebilirsiniz ama bu süre içerisinde kaşlarınızı kendi haline bırakmamalısınız, şeklini bozmamaya özen göstererek çıkmış olanları cımbızla alarak kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına engel olabilirsiniz.

Duruşunuzu düzeltin, kendinize güvenin!
Güzellik sadece bakım ve makyajla sağlanmıyor, bu hususta duruşunuzun bile çok büyük önemi var. Sırtınız dik, çeneniz yukarda, başınız omuzlarınızla aynı hizada olsun. Hani sizin güzellik kriterlerinize göre hiç de güzel olmayan ama herkesin bakışlarını üzerine çekenler vardır ya, işte onlar yaydıkları “kendime çok güveniyorum” enerjisiyle ve duruşlarıyla her zaman bir adım öndelerdir.

Dudaklarınıza gereken özeni gösterin!
Çatlamış, hatta yara olup kabuk tutmuş dudaklarınızla dünyanın en güzeli de olsanız bir şeyler her zaman eksik kalacaktır.

Yanaklarınıza biraz renk verin!
O gün içinizden hiç makyaj yapmak gelmiyorsa ya da normalde de pek makyaj yapma taraftarı değilseniz, hiç değilse allıkla yanaklarınızı biraz renklendirebilirsiniz.

sağlıkgüzellikbakım

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim