Öğretmen Diyarı

Facebooka hastag eklendiSosyal medyanın en popüler öğelerinden biri olan hashtag kullanımının Facebook‘ta bugüne kadar yer almaması kullanıcıların sorguladığı konuların başında geliyordu. Twitter‘ın yanı sıra Tumblr, Instagram ve Pinterest gibi bazı diğer sosyal ağlarda da kullanılan hashtag sistemi sonunda Facebook’taki yerini alıyor.

Yeni hashtag sistemini resmi sitesi üzerinden duyuran Facebook, üyelerin metin, fotoğraf ya da video paylaşımlarında bundan böyle hashtag’leri kullanabileceklerini açıkladı.Bilindiği gibi hashtag’ler özellikle büyük organizasyon ve toplumsal olaylarda kullanıcılara düşüncelerini daha geniş kitlelere ulaştırma konusunda önemli bir kolaylık sağlıyor. Facebook ise yeni hashtag sistemiyle çoktan 1 milyarın üzerine çıkan kullanıcı sayısını artırmak ve pazarlama şirketlerine daha geniş reklam seçenekleri sunmayı hedefliyor.

Kullanıcılar artık Facebook üzerinde “#” işareti hashtag araması gerçekleştirebilecek, söz konusu etiketler üzerinden etkinlikleri, olayları ya da herhangi bir kampanya hakkında diğer üyelerin yazdıkları yorumları görebilecek. Bununla birlikte arkadaşlarınız ya da beğendiğiniz Facebook sayfalarının yaptığı paylaşımlardaki etiketlere tıklayabilecek, Instagram gibi diğer sosyal ağlarda kullanılan hashtag’lere de yine aynı şekilde ulaşılabilecek.Facebook yeni hashtag sisteminin tüm yönlerini henüz kamuoyuyla paylaşmazken, etiketlerin, detayları ilerleyen günlerde ortaya çıkarılacak bir dizi özelliğin ilk adımı olduğu ifade ediyor. Sosyal ağların birbirinden özellik alma yoluna daha önce birçok kez başvurduğuna şahit olmuştuk. Hal böyle olunca da akıllara ilk olarak Twitter’daki trending topic bölümüne benzer bir özelliğin Facebook’ta yer alıp almayacağı sorusu geliyor.

Şimdilik sınırlı bir kullanıcı grubuna sunulan hashtag özelliği zaman içinde beraberindeki yeni özelliklerle birlikte sosyal ağın tüm üyelerinin hizmetinde olacak.
Anahtar Kelimeler:
facebooka hastag eklendi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol