Öğretmen Diyarı

Eski Kitaplarınızdan Kalemlik Yapın

Evinizde mutlaka eski, işinize yaramayan kitap, dergi veya kataloglar vardır. Size önereceğimiz bu küçük ipucu ile eski eşyalarınızı değerlendirirken çocuklarınız için harika kalemlikler yapabilirsiniz.

Malum yeni eğitim ve öğretim yılı başladı. Bu yıl da kalemden tutun da okul çantasına kadar birçok malzemeye ihtiyaç var. Size önereceğimiz bu ipucu ile çocuğunuza hem çok ucuz hem de çok farklı tarzda bir kalemlik hazırlayabilirsiniz. Üstelik işe yaramayan kağıtlardan da kurtulmuş olacaksınız!

Malzemeler

3 numara boya fırçası

Güçlü bir sıvı yapıştırıcı ya da reçine özü

5 adet kağıt kıskacı

Eski kitap, dergi veya katalog

\"Eski

\"Eski

Nasıl yapılır

Öncelikle kullanacağınız eski materyalinizi kağıt kıskacı ile 5 eşit parçaya ayırın. Ayırdığınız her bir parçayı içe doğru burgu olacak şekilde sardıktan sonra sabit kalması için üzerine yapıştırıcı sürün ve 2 parçayı da yapıştırdıktan sonra materyalin sırt bölmesine bir kalem yapıştırın. Bu kalem hem estetik görünümü hem de sardığınız parçaların düzgün durmasını sağlayacaktır. Yapıştırıcı kuruduktan sonra kıvrımların sabit kalması için üstüne ve altına bir kat daha yapıştırıcı sürün. Kuruduktan sonra kalemliğiniz hazır olacaktır. Çocuklarınızın zevkinize göre kalemlikleri boyayabilir ya da boyunu kısaltabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol