Öğretmen Diyarı

ELMA SİRKESİ İLE ZAYIFLAMA

Elma sirkesi karışımı bayanlar arasında zayıflamak için kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Aslında çoook uzun zaman önce, Osmanlı zamanında misafirlere elma sirkesi-bal karışımından yapılan içecek yemekten sonra ikram edilirmiş. O nasıl ikram demeyin zayıflatmanın yanında o kadar çok yararı varki… Hazmı kolaylaştırmasının yanında, insana pozitiflik katılıyor.. Peki bu karışım nasıl yapılıyor ve ne zaman içiliyor?

1 su bardağı ılık suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal katıp iyice karıştırıp içeceğimizi hazırlıyoruz. Oldukça basit olan bu mucizevi karışım metabolizmayı hızlandırıp, yediklermizi daha kolay hazmetmemizi sağlıyor. Fakat bir püf noktası var: yavaş yavaş içmelisiniz. Ayrıca günde maksimum 3 bardağı geçmemelisiniz.

Sabahları aç karnına ve akşam yatmadan önce içilmesi daha etkili oluyor. Fakat ben aç karnına içemem derseniz yemeklerden sonrada içebilirsiniz.

 

Kısa bir süre sonra vücudunuzdaki değişikliklere çok şaşıracaksınız. Kilo vermeniz hızlanacak, vücudunuz sıkılaşacaktır. Fakat herşeyde olduğu gibi bu uygulamada da süreklilik önemli. 1.5 ay sonunda bir süre ara vermeyi unutmayın.

Elma Sirkesinin Diğer Yararları:

1.Strese karşı koruyucudur.

2.Bağışıklık sistemini güçlendirir.

3.Hazmı kolaylaştırır.

4.Soğuk algınlığı ve gribe karşı koruyucu etkisi vardır.

5.Yüksek kolestrole iyi gelmektedir.

6.Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında tedavi edicidir.

7.Yaraların çabuk iyileşmesini sağlayacaktır.

8.Sivilce oluşumunu engeller.

9.Kepek sorununu ortadan kaldırır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol