Öğretmen Diyarı

Ataması yapılmayan öğretmen garson oldu !

DENİZLİ - Memleketi olan Acıpayam ilçesi Köke Köyü'nde küçük yaşlarda güreşe başlayan Ahmet Yatağan, 13 yaşında Minikler Türkiye şampiyonu oldu. 14 yaşına geldiğinde Yıldızlar Türkiye şampiyonu olan Yatağan, milli takıma seçildi. 20 kez yıldızlarda Türkiye Milli Takımı kadrosunda yer alan Ahmet Yatağan, 17 yaşında gençler serbest stilde bir Türkiye şampiyonluğu daha elde etti. Öğrenimini çalışarak tamamlayabilmek için güreşi genç yaşta bıraktı. Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nu 2005 yılında bitiren Ahmet Yatağan, o tarihten bu yana öğretmen olmaya çalışıyor.

YILDIZ MİLLİ OLANLARA ÖĞRETMENLİK HAKKI YOK

Defalarca girdiği KPSS'de düşük not aldığı için ataması yapılmayan eski milli sporcu Ahmet Yatağan, "Çalışmak zorundayım. Bir süre önce de otelde garson olarak işe başladım. Akşam saat 20.00'den, sabah saat 08.00'e kadar çalışıyorum. Garsonluğun yanı sıra temizlik de yapıyorum. Devlet, genç milli olanlara öğretmenlik yapma hakkı veriyor ama ben yıldız milli olduğum için böyle bir hakkım yok. Bu uygulama bence haksızlık" dedi.

ÖĞRETMENLİK YAPMAK İSTİYORUM

Bekar olan Yatağan, ömrünün sonuna kadar garsonluk yapmak istemediğini belirterek, "Öğretmen olamadım, garson oldum. Garsonluk utanılacak bir meslek değil ama işin doğrusu çok isteyerek de yapmıyorum. Geçimimi sağlamak için bu işi yapıyorum. Ben öğretmenim ve öğretmenlik yapmak istiyorum" diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim