Öğretmen Diyarı

Arkadaşları Nabi Avcı için ne dedi?

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Avcı’yla birlikte görev yapan Taraf Gazetesi yazarı Alper Görmüş ve okulun eski rektörü, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Aydın Uğur’un gözünden Nabi Avcı:

UZUN SÜRE GÖREVDE KALMALI

Alper Görmüş: İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde odalarımız yan yanaydı. Medyakronik adlı medya eleştiri sitesinde de birlikte çalıştık. Okuldan ayrıldıktan sonra da telefonla görüşmeye devam ettik. Nabi Bey entelektüel derinliğe sahip biri. Milli Eğitim Bakanlığı’na getirilmesi Türkiye için önemli. AK Parti’de siyaset yaptığı için şüpheyle bakılması doğru olmaz. Şu an geldiği bakanlıkta çok fazla değişiklik oldu ve bu doğru değil. Nabi Avcı’nın orada uzun süre kalması lazım. Kendisi TBMM’deki en önemli isimlerden...

GENİŞ UFUKLU BİR AYDIN

Prof. Aydın Uğur: Nabi Avcı ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde birlikte yakın çalışma fırsatımız oldu. Benim tanıdığım Nabi Hoca gerçek bir bilim insanı ve köklü bir tarih bilincine sahip, çok geniş ufuklu bir aydındır. Ama asıl onu biricik kılan yanı insanlık hallerine dair derin sezgisi ve hoşgörülü sağduyusudur.

Akşam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol