Öğretmen Diyarı

2013 de bu meslekleri yapanlar yaşadı!

Sosyal medya uzmanı, mobil yazılım uzmanı, çevre etki değerlendirme uzmanı gibi yeni nesil iş alanları artan taleple öne çıkıyor. İşte ayrıntılar…

İnsan kaynakları platformu Kariyer.net her ay düzenli olarak yayınladığı İstihdam Endeksi’nde bu ay 2013 yılının en cazip mesleklerini açıkladı.

Değerlendirmelere göre satış ve mühendislik 2013 yılında en çok aranan pozisyonlar sıralamasında açık ara zirvede yer aldı.

Bunları muhasebe elemanı ve yönetici asistanı pozisyonları takip etti.

En çok aranan diğer pozisyonlar ise satış müdürü, mağaza müdürü, sekreter, yazılım uzmanı, çağrı merkezi elemanı, mimar, insan kaynakları uzmanı, müşteri temsilcisi, hemşire, resepsiyonist, kasiyer, güvenlik elemanı, stajyer, insan kaynakları müdürü olarak sıralandı.

Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, 2013 yılında istihdamda gözde mesleklerin yeni nesil iş alanlarında olacağına dikkat çekerek, dijital medya, çevre ve sağlık sektörlerinin yaşanan yeni teknolojik gelişmeler beraberinde çekiciliğini arttıracağını söyledi. Azoz, sosyal medya uzmanı,organ nakli koordinatörü, çevresel etki değerlendirmesi uzmanı gibi yeni nesil uzmanlık alanlarına talebin her geçen gün arttığına dikkat çekti. İşte sektörlere göre en çok aranan meslek elemanları ve pozisyonlar…

En hızlı yükselen uzmanlık alanları

Dijital medya: sosyal medya uzmanı, mobil yazılım uzmanı, dijital pazarlama uzmanı, e-ticaret uzmanı, Google Adwords uzmanı, e-pazarlama uzmanı, SEO uzmanı.

Sağlık: Optisyen, poliklinik hemşiresi, ebe hemşire, diyaliz hemşiresi, masör terapist, solunum fizyoterapisti, patoloji teknikeri, biyoteknolog, organ nakli hemşiresi, organ nakli koordinatörü, radyasyon onkolojisi hekimi, ortopedi teknisyeni.

Bankacılık: Tele pazarlama yetkilisi, online bankacılık uzmanı, bireysel emeklilik uzmanı.

Bilişim: ASP.Net yazılım uzmanı, PHP geliştirici, veri ambarı tasarımcısı.

Turizm-Eğlence: Şarap uzmanı, kahvaltı şefi, DJ, dalgıç.

Halkla ilişkiler: Kurumsal sosyal sorumluluk yöneticisi.

Güvenlik: Alarm izleme operatörü.

Mühendislik: Süt endüstrisi mühendisi, baz istasyonu mühendisi, gemi inşa mühendisi.

Yeşil yaka: Çevre etki değerlendirmesi (ÇED) uzmanı.


ogrencikilavuzu.comDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim