Öğretmen Diyarı

Yüzde 100 Zamdan Hangi Öğretmenler Yararlanamayacak

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü kurs ücretlerine yapılan yüzde 100 zamdan hangi öğretmenlerin yararlanmayacağı ile ilgili bilgilendirme yazısı yayımladı. 


 


Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yazıda konu ile ilgili tereddüte düşülen noktalar açıklığa kavuşturuldu. İlgili yazıda hangi eğitimcilerin bu zamdan yararlanacağı konusuna açıklık getirildi. 


 


İlkyardım, bilgisayar kullanımı, voleybol, badminton, beden eğitimi, görsel sanatlar ve müzik alanlarında açılacak kurslar MEB yönetmeliği dikkate alınarak incelenmiş, bu kurslara 2 milyon 687 bin 946 öğrenicinin devam ettiği anlaşılmıştır. 


 


Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından il valiliklerine gönderilen yazıda, söz konusu kursların kapsamı ile ilgili bazı tereddütlerin oluşması nedeni ile ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önlenmesi amacıyla yönetmelikte değişikliğe gidildiği belirtildi. 


 


Yapılan yönetmelik değişikliği ile Milli Eğitime Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kurslarında görev yapan kadrolu öğretmenlere ve yöneticilere kurs ücreti yüzde 100 fazlasıyla değiştirilir hükmü konulmuştur. 


 


Yönetmelik değişikliğine göre kadrosuz ücretli öğretmenler yüzde 100 zamlı ders ücreti uygulamasından yararlanamayacaklar.  

 

personelmebhaber.net


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol