Öğretmen Diyarı

Yusuf Tekin: “Öğretmen mağduriyet yaşamayacak”
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Twitter hesabından öğretmenlerin performans değerlendirmesi ve müdür yardımcılığı sınavıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada her ders yılı sonunda öğretmenlerin okul müdürleri tarafından değerlendirilmesinin, öğretmenlerin gelişim ihtiyaçlarını tespit ve öğretmenlerle ilgili politika geliştirirken veriye dayalı politika geliştirme amacıyla yapıldığını söyledi. MEB Müsteşarı, söz konusu değerlendirme sonucunda öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamayacağını belirtti. Müdür yardımcılığı sınavıyla ilgili ise, “Bu değerlendirme sonucunda mevcut sınav skorları açısından arkadaşlarımızın emeklerini zayi edecek bir sonucun ortaya çıkmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

“İLGİLİ ARKADAŞLAR RAHAT OLSUNLAR”

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in paylaşımları şöyle:

“Değerli arkadaşlar, iki konuyu paylaşmak istiyorum. Birincisi performans değerlendirmesi, ikincisi de müdür yardımcılığı sınavı. Bildiğiniz üzere Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne 17 Nisan 2015 tarihinde yönetmeliği öğretmenlerin başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda kurum müdürü tarafından değerlendirileceği hükmü getirilmişti. Bu kapsamda öğretmenlerimizin değerlendirilme işlemleri 30 Haziran tarihi itibariyle bitmiş olacaktır. Bakanlığımız söz konusu değerlendirme sonuçlarını öğretmenlerimizin gelişim ihtiyaçlarını tespit ve öğretmenlerimizle ilgili politika geliştirirken veriye dayalı politika geliştirme amaçlarıyla kullanacak olup verilen puanlardan ötürü öğretmenlerimizin herhangi bir mağduriyet yaşaması söz konusu değildir. Bu yılki değerlendirme sonuçları üzerinden yapılacak analizler ve alınan dönütler sonucu değerlendirme süreci ve formlarla ilgili varsa aksayan ve eksik yönler tespit edilip sürecin önümüzdeki yıllarda daha sağlıklı işlemesi için gereken tedbirler alınacaktır. Müdür yardımcılığı sınavı ile ilgili olarak da, bildiğiniz üzere sınavla ilgili olarak idari yargıca verilmiş bir YD kararı mevcuttur. Hal böyle iken bu sınav skorlarına göre görevlendirme yapmak yargı kararlarına uymamak anlamına gelecek ve sonrasında ciddi mağduriyetler oluşturabilecektir. Bu nedenle Hukuk Müşavirliğimiz ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’müz bir değerlendirme yapıyorlar. Bu değerlendirme sonucunda mevcut sınav skorları açısından arkadaşlarımızın emeklerini zayi edecek bir sonucun ortaya çıkmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu konuda ilgili arkadaşlar lütfen rahat olsunlar.”


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim