Bu haber kez okundu.

Yüksek Lisans Yapan Her Öğretmen % 5 Fazla Ekders Alamaz

Yüksek Lisans yapan her öğretmen yüzde 5 fazla ek ders alamaz? Bu konuda bir çok yanlışlık yapılmaya devam ediyor.

Tezli ve Tezsiz olduğuna bakılmaksızın Yüksek Lisans eğitimini bitiren öğretmenler yüzde 5 daha fazla ek ders alır. (Doktora %15).

Yani aylık ek dersi 800 TL olan Yüksek Lisansı bitirmiş bir öğretmenin ek dersi  40 TL artar.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararının 30. maddesi;

Madde 30: (1) 01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir.HATA YAPILAN HUSUS ŞU :

Yüksek Lisans öğrenimini bitiren öğretmenlerin hepsi %5 arttırımdan yararlanamaz çünkü maddede yer alan ifadede dikkat edilmesi gereken husus şu:

01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir.

Fiilen derse girmeyen yani okul idarecileri,norm fazlası,görevlendirme vs gibi nedenlerle derse girmeyen öğretmenler % 5’lik arttırımdan yararlanamaz.

 

wt34t432t323e

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:Milliegitimhaber.com

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber