Öğretmen Diyarı

Yılın öğretmeni KPSS kitabında 20 soru tutturdu

2004'te Şırnak'ta göreve başlayan ve Şırnaklı öğrencilere gönüllü olarak ücretsiz ders verip, öğrencilerin üniversiteyi kazanmasında önemli bir katkısı olan Şırnak Çok Programlı Lisesi tarih öğretmeni Hamza Tatar'ın 'Üçü bir arada' sloganıyla yazmış olduğu YGS, LYS ve KPSS tarih kitabı son yılların en zor tarih sorularının sorulduğu KPSS lisans sınavında, yazdığı 136 sayfalık kitap ile tam 20 soru tutturarak büyük bir başarıya imza attı.

Kitabının en pratik tarafının 136 sayfa olduğunu belirten Tatar, uyarılar, notlar, unutma şeklindeki kısımların öğrenciye çok büyük kolaylıklar sağladığını söyledi. Son KPSS'de 20 soru tutturduğunu kaydeden Tatar, durumun kendileri açısından büyük bir sevinç kaynağı olduğunu dile getirdi. Şırnak'ın isminin olumsuz olaylarla kötü olaylarla anılması değil de, böyle güzel gelişmelerle, eğitime önem veren gelişmelerle öne çıkmasını istediklerini anlatan Tatar, "Ben kendi adıma da 10 yıldır bu görevi yapıyorum.

Hem okulda hem dışarıda yaptığımız kurslarla öğrencilere olabildiğince faydalı olmaya çalışıyoruz. Umarım artık Şırnak'ımız kötü olaylarla değil de, eğitim, kültürel, sanatsal faaliyetlerle anılır diye umut ediyorum" dedi.

Düzenli çalışan bir öğrencinin 1 ayda kitabı bitirip konuların geneline hakim olabileceğini dile getiren Tatar, öğrencilerin tarih dersinden korkmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Marmara Üniversitesi coğrafya bölümünden bu sene mezun olan Suzan Taşar, KPSS'ye Hamza hocanın kitabı ile hazırlandığını belirtti. Taşar, "Özellikle hocamın da belirttiği gibi Türkiye tarihinin en zor dönemini tamamen nokta atışı şeklinde bu kitaptan yapabildim. Soruların yüzde 80'ini cevapladım ve tamamını bu kitaba borçluyum. Bütün YGS, LYS, KPSS'ye hazırlanan bütün arkadaşlarıma tavsiye ediyorum kitabı" diye konuştu.

Şemsettin Taşar adlı öğrenci ise, "Hamza hocanın kitap çıkarması bizi çok gururlandırdı" şeklinde konuştu.

CEMAL KÜLTER

\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol