Öğretmen Diyarı

Yetiştirme Kurslarında Görev Alacak Öğretmenlere Ek Ücret
 Meb bu sene yazın farklı bir uygulama yapıyor. İsteyen öğretmenler yazında ve yetiştirme kurslarında görev alabilecek.

İşte Ayrıntılar: VE YETİŞTİRME KURSLARI – DÖNEMİ DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1- ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu (2015-2016)’ nun Genel Esaslar başlıklı birinci bölümünde yer alan 19. maddesi, “Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9, 10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 (beş) farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler.” şeklinde değiştirilmiştir.

2- ve Yetiştirme Kursları sınıf oluşturma işlemleri ders bazlı olarak yapılacak ve e-Kurs modülünde buna göre sınıf oluşturulacaktır. öğretim yılında 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimize mahiyetinde bir üst sınıf dersleri tanımlanacaktır. Kurslarında öğrencilerimizin bulundukları il/ilçe sınırları dışında kurs alabilecek olmaları düşüncesiyle, dönemine mahsus olmak üzere öğrencilerimize yönelik il/ilçe sınırlaması kaldırılmıştır. İsteyen öğrencimiz herhangi bir il ve ilçede açılacak kurslara katılabilecektir.

4- Devam devamsızlık girişlerinin sağlıklı yapılabilmesi için ders ve işlemlerinin zamanında ve düzenli yapılması gerekmektedir. Devamsızlıklar ders bazlı takip edilecektir.

5- kursları 20-Haziran -10 Eylül 2016 tarihleri arasında istenilen bir ve bitiş tarihi seçilerek yapılabilecektir. 6- e-Kurs modülü üzerinden yapılacak ve işlemler aşağıdaki takvimine göre kılavuzda belirtilen tarihler çerçevesinde yapılacaktır.

Kaynak:
www.memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim