Öğretmen Diyarı

Yeni Öğretmenlere Rotasyon Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler için çalışma başlattı. Öğretmen atama daire başkanlığı zorunlu çalışma yükümlüsüöğretmenlerin belirlenmesini istedi. Zorunlu çalışma yükümlüsü olan öğretmenlere rotasyon yapılacak...

 

ÖĞRETMEN ATAMA DAİRE BAŞKANLIĞININ İLLERE GÖNDERDİĞİ RESMİ YAZI

 

 

İyi çalışmalar; Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerle ilgili olarak Bakanlığımızca gönderilen emir aşağıdadır. Konu ile ilgili olarak Okul/Kurum müdürlükleri tarafından gerekli çalışmanın yapılması hususunda gereğini rica ederim. 

 

Okul/Kurum Müdürlüklerine; Zorunluçalışma yükümlüsü öğretmenlerin belirlenmesi için * Başvuru Onay Modülü İller Arası Yer Değiştirme Menüsü altında “Zorunlu Çalışma YükümlüsüÖğretmenleri Belirleme” ekranı hazırlanmıştır.

 

 Ekranda ilk olarak zorunluçalışma yükümlüsü öğretmenlerin seçimi eğitim kurumunca yapılacaktır. İlçe ve İl millî eğitim müdürlükleri tarafından sırasıyla onaylama işlemiyapılacaktır. 

 

Okullarımız için Zorunlu Çalışma Yükümlüsü ÖğretmenleriBelirleme ekranına yetki verilmiştir. Bu kapsamda bulunan öğretmenlerintespit işlemleri 24 Haziran –1 Temmuz tarihleri arasında tamamlanmalıdır.

 

 

ÖĞRETMEN ATAMA DAİRE BAŞKANLIĞI 

 

ajanskamu.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol