Öğretmen Diyarı

Yeni Eğitim Öğretim Yılında Memuröğretmenler Çalıştıkları İllerdeki Okullara Kaydırılacak Mı?
Vatanına-devletine bağlı, haklarında yapılan araştırma, inceleme, soruşturmalar sonucunda tertemiz olduğu belirlenmiş memuröğretmenlerin yüksek puanlarla öğretmenlik dışında kazanmak zorunda kaldıkları devletteki memur kadrolarının halen çalıştıkları il ve ilçelerde devlet öğretmenliği kadrolarına aktarılmalarında herhangi bir sakınca ve hukuki engel olmadığı gibi aksine devlete hiçbir ek yük getirmeden masrafsızca ve zorunlu hizmetsiz aktarılmaları çok yerinde verimli bir istihdam düzenlemesi kararı olacaktır.
 
Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 4 yıl önce Ömer Dinçer döneminde çıkarılan FETÖcüleri Önleme Yönetmeliği Mağduru, Öğretmen Olmaya Hak Kazanmış Kamu Personeli ile Memuriyet Öncesi MEB Özelde Öğretmenlik Yapmış Devlet Memurlarının Mağduriyetini Bitirecek Mi?
 
Şayet bu mağduriyet giderilip memuröğretmenlerin gönülleri alınırsa hem onlar öğrencilerine kavuşacak hem de hükümet, bütçeye ek yük getirmeden öğretmen açığının bir kısmını, öğretmenlik yapma hakları bulunan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi yerinde, halkla ilişkiler yönünde yoğun kazanımlara sahip kamu personeliyle yani memuröğretmenlerle masrafsızca kapatacaktır!
 
Unutulmamalıdır ki memuröğretmenler ,yüksek puanlarına rağmen öğretmenliğe atamaları malum nedenlerle olmayınca yine on binlerce kişi arasından büyük bir emek sarf edip KPSS ile öğretmenlik dışı memurluk kazanarak bir iş sahibi olmayı başarabilmiş kamu personelidir. Ancak bu kişiler yaşamları boyunca üniversite lisans diplomaları, yüksek lisans bölümleriyle hiçbir ilgisi olmayan memur, VHKİ, bilgisayar işletmeni, şef, zabıt katibi, gümrük memuru, muhafaza memuru, ambar memuru, gişe görevlisi, adliye çalışanı, infaz koruma memuru, kaloriferci, itfaiyeci, şoför, hizmetli,...vs. olarak mezuniyet dışı unvanlarda çalışmaları devlet için de muazzam bir kaynak israfı, verimsiz istihdamdır.
 
Asıl meslekleri olan öğretmenliğe atamaları yapılmayıp kamuda KPSS ile kazandıkları memur kadrolarında unutulan, Öğretmen Olmaya Hak Kazanmış Kamu Personeli ile Memuriyet Öncesi MEB Özelde Öğretmenlik Yapmış Devlet Memurları Eylül 2016’da öğrencilerine kavuşturulacak mı?
 
MEB'in açıkladığı öğretmen ihtiyacı 67.000 idi. Emekli olacak öğretmenler, açığa alınıp meslekten çıkarılanlar-çıkarılacaklar ve lisansı iptal edilenlerle bu sayı 110.000' in üzerine çıkmıştır. Ayrıca malum yapının okulları da MEB'e devredilince derslik sıkıntısı da kalmamış öğretmen ihtiyacı katlanarak artmıştır.
 
15 Temmuz 2016 sonrası yaşananlar sonucunda Olağanüstü Hal Döneminde bu denli öğretmen açığı da doğmuşken olağan bir şekilde öğretmenlik yapma hakkı bulunan ancak yönetmelik değişikliği mağduru kamu personelinden (memuröğretmenler) isteyenlerin kadroları gerekirse son bir kez güvenlik soruşturulmasından geçirildikten sonra halen görevli oldukları illerde ve ilçelerde MEB devlet öğretmeni kadrolarına aktarılmalıdır!
 
ÖĞRETMENLİK YAPMA HAKKI BULUNAN KAMU PERSONELİ:
 
1) Kamu personeli iken üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirip öğretmenlik yapma hakkını kazanmış aday öğretmen olacak asil memurlar.
 
2) Memuriyette asaleti onaylanmış, memuriyet öncesi MEBe bağlı Özel Öğretim Kurumlarında öğretmenlik yapmış asil öğretmenler ve aday öğretmenler 
 
4 yıllık FETÖ-yönetmelik değişikliği mağduriyetinin memuröğretmenler ile ailelerinin yaşamlarını daha fazla alt-üst etmesine izin verilmemelidir.
 
Aile birliklerini-düzenlerini kurmak, az da olsa geleceklerini planlayabilmek ve tabi ki yapmak istedikleri-verimli olunacak gerçek işlerinde mutlu olmayı beklemek memuröğretmenlerin de en doğal hakkıdır.
 
Memuröğretmenler kamuoyu önünde memur olmayan henüz yeni mezun durumunda ilk atamaya başvuru yapacaklarla aynı öğretmen alımı havuzunda gereksiz yere karşı karşıya getirilmeden; 2016-17 Eğitim Öğretim Yılı başlamadan küçük bir düzenlemeyle Kurban Bayramı sonrası toplu bir kadro kaydırmasıyla halen çalıştıkları il ve ilçelerde anayasal aile birliğinin korunması adına zorunlu hizmetten muaf tutularak hak ettikleri asıl mesleklerine, öğrencilerine, okullarına kavuşturulmalıdır.
Anahtar Kelimeler:
Memur öğretmenlerOkul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ahmet Y 1 yıl önce

Memur Öğretmenler Atama bekliyor

Avatar
mehtap 1 yıl önce

bizler 4 yıldır mağduruz, memuröğretmenlerin mağduriyetlerine bir son verin artıkk :(

Avatar
pınar 1 yıl önce

mebde öğretmen açığı varken hali hazırda öğretmenlik mezunu memur öğretmenler neden MEB'e alınmazlar bir anlam veremiyoruz

Avatar
MEMUR ÖĞRETMEN 1 yıl önce

MEMUR ÖĞRETMENLER MEB İÇİN MALİYETSİZ ÇÖZÜMDÜR. MEB MEMUR ÖĞRETMENLERİ ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞTUR BİTSİN BU MAĞDURİYET

Avatar
ÇOK GÜZEL HABER 1 yıl önce

15 Temmuz 2016 sonrası yaşananlar sonucunda Olağanüstü Hal Döneminde bu denli öğretmen açığı da doğmuşken olağan bir şekilde öğretmenlik yapma hakkı bulunan ancak yönetmelik değişikliği mağduru kamu personelinden (memuröğretmenler) isteyenlerin kadroları gerekirse son bir kez güvenlik soruşturulmasından geçirildikten sonra halen görevli oldukları illerde ve ilçelerde MEB devlet öğretmeni kadrolarına aktarılmalıdır!

Avatar
BİLGİSAYRA İŞLETMENİ AMA MEMUR 1 yıl önce

657 Bilgisayar İşletmeni kadrosundayım ve Öğretmenlik mezunuyum, son sınıfta iken bir gecede Yönetmelik değişti ve tüm hayallerim, emeğim elimden alındı, zor şartlarda hem çalıştım hem okudum, böyle bitmemeli bizler kamuya yük getirmeyeceğiz, bizleri öğrencilerimize kavuşturun

Avatar
memur öğretmen 1 yıl önce

sesimizi duyurduğunuz için gönülden teşekkürler, inşAllah meb da duyacak ve 4 yıllık bu mağduriyeti bitirecek ben inanıyorum

Avatar
SEVDA 1 yıl önce

BİZDEKİ BU ÖĞRETMEN OLMA SEVDASI VAR İKEN MEB DUYACAK SESİMİZİ İNANIYORUM

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim