Öğretmen Diyarı

YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERİN GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ YARIN (16 EYLÜLDE) BAŞLIYOR !!!

YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERİN GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ YARIN (16 EYLÜLDE) BAŞLIYOR !!!
- Değerli yeni atanan öğretmen arkadaşlarımız; yarın sabah ataması yapılan bütün öğretmenlerin atama kararnameleri İL/İLÇE MEB lerde hazır olacak. 
- Bazı yerlerde işlemler İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNDE başlarken; bazı yerlerde İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNDE başlar. Bunu öğrenmek için lütfen atandığınız İLÇE MEBE ya da okul müdürünüze telefonla ulaşın.
- Dileyen arkadaşlarımız yarından (16 Eylülden) itibaren görev yerlerine gidip göreve başlama işlemlerini yaptırabilir. 
- Mevzuata göre göreve başlama süresi 15 gündür. Bu sebeple isteyenler bayramdan önce; isteyenler bayramdan sonra görevlerine başlayabilirler. Sizin için bayramdan önce ve sonra nasıl güvenilir oluyorsa öyle yapmanızı tavsiye ederim.
- Şahsi olarak tavsiyem en geç 30 Eylül Çarşamba günü görev yerleriniz de bulunmanız. Göreve başlamanız Ekim ayına sarkarsa sonraki yer değişikliklerinde mağdur olma ihtimaliniz yüksektir.
- Göreve başladığınız an maaşınız işlemeye başlayacaktır. Bu sebeple geç başladığınız her bir gün için 75TL ilk maaşınızı eksik alırsınız. Örneğin; A kişisi yarın(16 Eylül) göreve başlasın, B kişisi de bayramdan sonraki Pazartesi günü(28 Eylül) göreve başlasın. A kişisinin ilk maaşı, B kişisinin ilk maaşından 12gün*75TL = "900TL" fazla olur.
- İkametgahının bulunduğu İle atananlar için göreve başlama süresi mevzuatta 1gün olarak geçer. Ancak bu madde fiili olarak uygulanmamaktadır. Yıllardır bu 1 günlük süreyi aştıktan sonra göreve başlayan ve bununla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamayan onlarca öğretmene şahit oldum.
- Erken gitmenin ev, eşya vb. konularda avantajı olabiliyor. Çünkü; bazı yerlerde kiralık ev ve kalacak yer sınırlı olabiliyor.
- Bazı çok ama çok özel durumlarda 15günlük göreve başlama süresi 2 aya uzatılabilir. Ancak kişinin bu özel durumunu belgelendirmesi şarttır.
GÖREVE BAŞLAMADA İSTENEN BELGELER YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EVRAKLAR İSE ŞUNLARDIR;
- Diploma/Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı veya onaylı örneği
- Formasyon Belgesinin aslı veya onaylı örneği (Sonradan formasyon alanlar için)
- Vesikalık fotoğraf (6 adet bulunmasında yarar var)
- Mal Bildirimi (Boş formdur ve göreve başlama işlemlerinde size verilecektir. Üzerinize taşınır ya da taşınmaz mal varsa forma yazılı olarak bildirilecektir.)
- Elektronik Başvuru Formunun Onaylı Örneği
- Sağlık Kurulu Raporu (Öğretmenlik yapmasına engel bir durum olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden)
- Nüfus Cüzdanı

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim