Öğretmen Diyarı

Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitim Verildi

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine yeni atanan öğretmenlere yönelik uyum eğitimi verildi.
 Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü göreve yeni başlayan öğretmenlere yönelik uyum eğitimi semineri düzenledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, ilçe milli eğitim şube müdürleri ve yeni atanan öğretmenler katıldı.

Seminerde bir konuşma yapan Müdür İlci, "'Öncelikle göreve başlayan öğretmen arkadaşlarıma bu kutsal görevlerinde muvaffakiyetler temenni ediyorum. Sizler daha gençsiniz ve yolun başındasınız. Sizlerin bilgi ve birikimlerinizden hiç şüphemiz yok. Sizler bu bilgi ve birikiminizi uygun bir şekilde karşınızdaki kitleye aktarabilirseniz kitlede mutlu olur, sizlerde mutlu olursunuz. Öğretmenlik Mesleği Kutsal ve ulvi bir meslektir. Ne olur sizler çocuklarımızı yavrularımızı anlamaya çalışın. Onların dünyalarında bir gezinti yapın. Eğitim yoksa insanda yoktur. Eğitimin temel unsuru da öğretmendir. Siz değerli arkadaşlarıma çok önemli tavsiyem, korkutmayla hiç bir problem çözülmez, korkutma ancak sizin alanınızla sınırlı kalacaktır" şeklinde seslendi.

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise "Öğretmen arkadaşlarımız ilçemize gelip görevlerine başladıktan sonra kurumlarımızı, birimlerimizi, ilimizi ve ilçemizi tanımak için iki günlük bir eğitim aldıktan sonra okullarındaki eğitim öğretim faaliyetlerine hızlı bir şekilde başlayacaklar. İlçemize 660'a yakın kadrolu öğretmen ataması gerçekleşti. Bu kadrolu öğretmen ataması ile birlikte kendimizi çok daha güçlü hissedeceğiz. Bu manada sizlerin ilçemize katacağı katkının değerin çok üst düzeyde olacağını biliyoruz ve bu da bizim için çok önemlidir. Ben şimdiden öğretmen arkadaşlarıma başarılar dileyerek hayırlı olması temennisinde bulunuyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından seminer kapsamında bölgenin tarihi dokusu, kültürel özellikler, coğrafi özellikler, bölgenin sosyal-ekonomik yapısı ve bölgede yaşanabilecek riskler ile kurumların tanıtımı konularını içeren eğitimler verildi.
(Kaynak: Gazeteipekyol)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim