Öğretmen Diyarı

Yeni atanan öğretmenlere eğitim öğretim ödeneği verilecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün 37000 öğretmenin ataması yapıldı. Yeni atanan öğretmenler eğitim öğretime hazırlık ödemesi alacak mı?
- Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen kadrosuna bugün 37 bin yeni öğretmen kattı. Yapılan atama sonucunda öğretmenler maaş, yol, ulaşım, göreve başlama gibi bir çok şeyi merak ediyor. Yeni atanan öğretmenlerin merak ettiği konulardan bir tanesi de her öğretim yılı başlangıcında ödenen eğitim öğretime hazırlık ödeneği. Yeni atanan öğretmen eğitim öğretime hazırlık ödeneği alacak mı?

Yeni ataması yapılan öğretmen eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneğinin tamamını alacak. Bakanlık 10 Eylül itibari ile İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin öğretmenlere ödeme yapmaya başlaması için yazı gönderdi. Yeni atanan öğretmenlere de en geç Ekim ayının ortasına kadar ödemelerin yapılacağı tahmin ediliyor. Yapılacak ödemelerin tarihi ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüklerince değişebiliyor.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı için belirlenen eğitim öğretime hazırlık ödeneği ise 950 TL. 2016-2017 yılı yani gelecek sene Eylül ayında öğretmenlere eğitim öğretime hazırlık ödeneği olarak Bin 50 TL ödeme yapılacak. 

Kaynak: mebpersonel.com - özel

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim