Öğretmen Diyarı

Yeni Atanan Öğretmen İlk Maaşını Ne Zaman Alır?

Son derece yorucu ve stres dolu bir sürecin ardından bugün (15.09.2015) itibariyle 37 bin öğretmenin atamaları gerçekleştirildi.

28 Eylül 2015 Pazartesi günü göreve başlayacak 37 bin yeni öğretmen adayının göreve başlamadan önce gerekli olan belgeri eksiksiz bir şekilde teslim etmesi gerekiyor. Belgelerde meydana gelebilecek her hangi bir eksiklik hem göreve başlama sürecinde hem de maaş sürecinde problemler yaratabilmektedir.

Yeni Atanan Öğretmenin İlk Maaşı Ne Zaman Yatar?

Yeni atanan öğretmenlerin maaş ödemeleri konusunda 3 farklı durum ortaya çıkmaktadır.


 
Öğretmen atamalarının ayın 7 veya 8'ine kadar yapılması durumunda ayın 15'inde yeni atanan öğretmenler ilk maaşlarını alabilmektedirler.
Öğretmen atamalarının ayın 7 veya 8'inden sonra olması durumunda ise öğretmenler ilk maaşlarını bir sonraki ayın 15'inde çift maaş olarak almaktadırlar.
Her iki durumun yanı sıra yeni atanan öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir düzenleme getirilerek maaş ödemeleri yapılabilmektedir.
2015 Eylül ayı itibariyle atamaları yapılan öğretmenlerin maaşlarının ne zaman yatırılacağı konusunda ise henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığı görülüyor. Okulların açılmasına yakın konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılması beklenmektedir.

http://habersefi.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol