Öğretmen Diyarı

Yapılacak zam geçmişi de kapsamalı!

Bilindiği gibi dershanelerin kapatılmasıyla birlikte MEB de hafta sonu kurslarını ön plana çıkarmıştı. Kamuoyunda ‘Dershanelere ihtiyaç yok’ anlayışının yerleşmesi için bu kurslara çok önem veren MEB sene başında bu yana bu kursların sorunsuz şekilde sürmesini istiyor.

 

Özellikle bu kursları verecek öğretmenlerin gönülsüz olması bazı sorunlara yol açtığı için MEB hafta sonu kurslarının öğretmenler için cazip hale gelmesi için çalışmalara başladı. Yaklaşık 6 aydır bu kursları veren öğretmenlerin alacağı ücrete zam yapılması konuşuluyor ve nihayet konu yasalaştı. Önümüzdeki günlerde gerekli düzenleme yapılacak ve öğretmenler bu kurslardan zamlı ücret alacaklar.


Yalnız bir sorun var ki neredeyse yılın sonuna gelindi. Sene başından beri büyük fedakarlık yaparak bu kursları ayakta tutan öğretmenler aylardır cüzi ücretlerle yetiniyorlar.


MEB’in yapması gereken şey bu zamlı kurs ücretlerini geriye doğru ödemektir. Yapılacak bir düzenlemeyle bu mümkündür. Bakalım MEB fedakar öğretmenlerine vefa borcunu ödeyecek mi?


Adil Türk

personelmebhaber.net

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol