Öğretmen Diyarı

Veli ve öğrencilerin öğretmenlerine değerlendirme notu vermesini istiyeceğiz
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, uzun süredir gündemde olan 'öğretmenlere performans kriterleri' uygulamasının başlayacağını açıkladı. Mesleki Eğitim Kongresi'nde gazetecilerle sohbet eden Yılmaz, şu mesajları verdi: Performans kriterini bu yıl uygulayacağız. Veli ve öğrencilerden öğretmeni değerlendirmesini isteyeceğiz.

160 proje okulumuz var. 950 öğretmen başka okullara kaydırıldı. 23-28 yıl aynı okulda görev yapan öğretmenler vardı. Başarılarını diğer okullara aşılamalarını istedik.

Çalışmalarımız devam ediyor, gelecek yıl yeni müfredatla eğitim vermeye başlayacağız.

20 Ekim itibarıyla 28 bin 163 personel FETÖ'den ihraç edildi. Uzaklaştırma tedbiri süren personel sayısı 20 bin 88. 5 bin 78'i göreve iade edildi. 10 bin 877 personel de PKK'yla ilişki iddiaları üzerine açığa alındı. 424'ü göreve döndü.

Lütfi ERDOĞAN
Habertürk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Asya 1 yıl önce

Taraflı değerlendirmenin önüne nasıl geçilecek,birçok sorun beraberinde gelecek,okullarda temizliği veliler öğretmenler yapıyor,öğretmeni veli değerlendirecek,okulların durumunun iyileştirilmesi gerekiyor,aynı muhitte merkezdeki okulun oyuncağı bol mahallede bulunan okullarda oyuncak yok,Meb kendine çeki düzen vermeli,yolu olmayan köyde traktör reklamı yapıyorsunuz ama bu kadar basit değil

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim