Öğretmen Diyarı

Ücretli Öğretmenlik Görevlendirmelerinde Önemli Uyarı!

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ücretli öğretmenlik alımında hakkaniyet ölçüsü çerçevesinde torpil döndermeden görevlendirme yapmalıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye genelindeki öğretmen açığını doldurmak için İl ve İlçe MEM'ler aracılığı ile ilana çıkıp bölgelerdeki öğretmen boşluğunu ücretli öğretmenler ile geçici de olsa dolduruyor. İl merkezinde görevlendirilerecek öğretmenler için iller, ilçe merkezi ve bağlı köy görevlendirmesi için ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri başvuruları alıyor, değerlendiriyor.

Ücretli öğretmenlik görevlendirmesinde öncelikli olarak başvuran kişinin eğitim durumuna bakılır ve daha sonra KPSS puanı da göz önünde bulundurularak ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılır.

Şöyle ki, Eğitim Fakültesi Türkçe öğretmenliği, Matematik öğretmenliği, Sınıf öğretmenliği, Okul öncesi öğretmenliği vb.. kısaca öğretmenlik bitirmiş kişilere öncelik verilmelidir. Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat hatta Hayvan Bakıcılığı gibi bölümleri tamamlamış, öğretmenlik ile ilgilisi olmayan insanlara çocuklarımızın emanet edildiğini, ''Kimin adamı varsa ücretliyi o kapar'' mantığının oluştuğunu acı haberler ile öğrendik.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın İl/İlçe MEM'leri uyarması gerekiyor. Müdürler kafasına göre hareket edemez. İş, ehline bırakılmalıdır. 

Siz de sizin yerinize torpil ile haksızlık ile başkasının göreve başladığını düşünüyorsanız aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz(mebpersonel.com)

Destekleme/Yetiştirme Kursları başvurusuyapmak içintıklayınız

 

Kaynak: www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ercan 2 yıl önce

Ben karslıyım kağızman ilçe Milli Eğitim müdürlüğünde aynen anlattığınız şekilde torpil adam kayırma var üç yıl ücretli çalıştım işletme lisans mezunuyum eğitim mezununu görevlendirilmezken ön lisans göreblendiriliyor bizzat şahit oldum

Avatar
Hakan 2 yıl önce

Bağcılar İlçe MEM de ne bir duyuru ne bir şart belirtmeden alım yaptı. 2 yıldır başvuruyorum okullarda geçen yılda 2 yıllık mezunu bile gördüm ki ücretli için bekleyen eğitim mezunları vardı o sırada.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim