Öğretmen Diyarı

Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri ve maaşı bilgisi. 2014
  • Ücretli Öğretmenlik Nedir?
  • Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Nasıl Yapılır?
  • Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Yapılır?
  • Ücretli Öğretmen Aylık Ne Kadar Maaş Alıyor?
  • Ücretli Öğretmenlik Sigorta Gün Sayısı Nasıl Hesaplanır?
  • Ücretli Öğretmenlik Ders Saat Ücreti Ne Kadar?
  • 2013-2014 Ücretli Öğretmen Ders Saat Ücreti Ne Kadar?
 
Ücretli öğretmenlikle ilgili her gün aratmalar geliyor. Ancak henüz durum hakkında pek fazla bir bilgi ortada yok. ilve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından başvuruları alınacak olan ücretli öğretmenlik mevzusu, özellikle ek atama 2014'ün nihayetlenmesi sonrasında netlik kazanacak.

Bugünlerde varsa yoksa KPSS, varsa yoksa öğretmenlik... Özel sektörden bıkmış olan insanların yegane kurtuluş yolu olan öğretmenlik, son çare olarak ücretli öğretmenliğe zorluyor. Bu sene atanamayan öğretmenler ücretli öğretmenlik başvuru tarihlerini ve maaşını merak ediyor. Ücretli öğretmenlik ne zaman? Maaşı ne kadar?

Ek atama duyurusunun yapıldığı bugün, öğretmen adayları öncelikle ek atama 2014 ile şanslarını deneyecekler, olmazsa paşa paşa ücretli öğretmenlik yapacaklar. 16 Eylül ila 20 Eylül arasında gerçekleştirilecek olan ek atama başvuruları sonrasında, ücretli öğretmenlik başvuruları da başlayacak. Ücretli öğretmnlik başvuruları ne zaman başlıyor, istenen evraklar neler.
 
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapıaln resmi duyuru ile ek atama 2014 ilanı duyuruldu. 3 bin kişilik boş kontenjan ek atama ile dolacak, dolayısıyla ücretli öğretmenliğe ayrılacak olan yer daralacak. Ücretli öğretmenlik başvurularının ne zaman başlayacağı be istenen evraklar ise ogretmendiyari.com'da sizlerle olacak.
 
KPSS 2014 maratonunun sona ermesiyle birlikte 36 bin 837 adayın yüzünün gülmesine karşılık, atanamayan öğretmenler yine ücretli öğretmenlik yoluna düşecekler. Bu sene ücretli öğretmenlik ne zaman başlıyor? Ücretli öğretmenlik tarihleri ve başvuruda istenen evreklar Spothaber.com'da sizlerle. Boş kontenjanlara ek atamadan da istediğini alamamış olan öğretmen adayları, yine az paraya çok iş yapacakları ücretli öğretmenliğe zorunlu...
 
Milli Eğitim Bakanlığı 40 bin öğretmenin atamasını yaptı fakat okullardaki ihtiyaçlar bitmedi. Öğretmen ihtiyacı ücretli öğretmenlik sistemi ile karşılanacak. (Ankara) Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri ne zaman Ücretli öğretmenlik başvuru şartları neler? Başka bölümlerden mezun olanlar ücretli öğretmenlik için başvuru yapabilecek. 
 
Öğretmen atamalarından sonra sıra ücretli öğretmenlik işlemlerinde. Beklemede olan üniversite mezunları Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri ne zaman Ücretli öğretmenlik başvuru şartları neler. Hangi okulların bitirilmesi gerekiyor? Farkı bölümlerden mezun olanlar öğretmen olabiliyor. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin aldıkğı başvuru tarihlerinin de bu müdürlüklerin belirlediği ücretli öğretmen atamalarının belirli bir tarihi yok!. Atanamayan öğretmenler ücretli öğretmenlik sistemine mi gidecek.
 
Uzun süredir atama bekleyen öğretmenler ve yeni mezunlar KPSS 2014'te aldıkları puanlar ile tercih yaptılar. Öğretmen adayları atamalar için bekelemey başlamıştı. Uzun süredir atama kontejyanlarının artması için uğraşan öğretmen adayları bu yılda da başarılı olamadı. Yine binlerce öğretmen açıkta kaldı. Atanamayan öğretmenler isimli bir platform oluştu. Öğretmenlik veya ilgili bölümlerinden mezun olanlar devletin atama yapması için bekliyor.
 
Atanamayan öğretmnlerin sayılarının 300 bin kadar olduğu söyleniyor. Atanamayan öğretmenler uzun süredir çeşitli girişimlerde bulunarak atama kontenjanının arttırılması ve daha önceleri uygulanan Şubat ayı atamalarının tekrar getirilmesini istediler.
 
Fakat Milli Eğitim Bakanlığı mali koşullardan ötürü bu talepleri yerine getirmedi. Öğretmen atamaları yapıldıktan sonra gözler öğretmen ihtiyacı olan yerlere dikildi. Ücretli öğretmen olmak isteyenler başvuru tarihlerini ve şartları neler. Haberin detayları spothaber.com'da.
 
Sayıları 300 bini bulan atanamayan öğretmenler, ücretli öğretmen sistemi mağduru olduklarını ve hükümetten bu mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor.
 
ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SİSTEMİ
 
Atanamayan öğretmenlerin temsilcileri, ziyaretlerinde en fazla iptal edilen Şubat atalamarı ve ücretli öğretmenlik sistemi üzerinde durdu.
 
Atanamayan öğretmenler, ücretli öğretmenlik konusunda şunları kaydetti: "Ücretli öğretmenlik sistemi yüzünden kadrolu öğretmen atanamıyor. Öğretmen ihtiyacı olan yerlere o bölgedeki Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen gönderiyor. Gönderilecek ücretli öğretmenler, bölge Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuruyor, lisans, önlisans ve hatta kimi yerlerde lise mezunları bile ücretli öğretmen olabiliyor."
 
2014-2015 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları ne zaman yapılır?
Ücretli öğretmenlik başvuruları genel olarak eylül-ekim gibi ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerinin inisiyatifi ile başlar. Norm kadrolar ancak il içi,il dışı, ilk atama, özür tayinlerinden sonra ancak belli olabildiği için ücretli öğretmenlik başvurularının daha önceden yapılması pek uygun değildir.
 
 
Yorum bölümünde çok fazla sorulan sorular:
1) Önlisans mezunlarını ücretli öğretmenlik yapabilir mi?
Evet yapabilirler fakat öncelik eğitim fakültesi ve lisans mezunlarındadır. Açık kapatılamamış ise önlisans mezunlarına şans verilir.
2) Üniversite 3.sınıf ya da 4.sınıf öğrencisiyim. Ücretli öğretmenlik yapabilir miyim?
Evet yapabilirsiniz. Ama şansınız çok düşüktür.
3)Ücretli öğretmenlik için okullara başvuru yapmamıza gerek var mı?
Hayır yok. Başvurular ilçe memlerdeki başvuru formuna, online başvuru yoksa bizzat ilçe memlere yapılacaktır.
4) Başvurular ne zaman başlayacak?
Yetki ilçe memlerde olduğu için her ilçe milli eğitim istediği zaman başlatabilir. İlk atamalar yapılmadan önce normlar tam belli olmadığı için başvuruların alınması pek sağlıklı olmayacağı için genel olarak Eylül’ün ilk haftası başvurular alınır ve ilk atamalar yapıldıktan sonra ücretli öğretmenlik görevlendirmeleri yapılır.
 
ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSUNDA İSTENECEK  BELGELER
 
 
 
1-   Ücretli Öğretmenlik İçin Başvuru Dilekçesi
 
(Müdürlüğümüzce hazırlanmış örneğe uygun olarak ilgili tarafından doldurularak imzalanacaktır.)
 
 
 
 
 
2-   Diploma (yada mezuniyet belgesi) Aslı veya Onaylı Örneği.
 
( Başvuru sırasında aslının getirilmesi halinde mezuniyet belgesi onay işlemi İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğü tarafından yapılabilecektir.)
 
Varsa yüksek lisans, öğretmenlik formasyon belgesi, sertifika vb. diğer belgeler de onaylatılarak eklenecektir.
 
 
 
3-   Sabıka Kaydı Beyanı
 
 
 
 
 
4-   Sağlık Durumu Beyanı
 
 
 
 
 
5-   Nufüs Cüzdanı Fotokopisi.
 
(TC. kimlik no yazılı  olması zorunludur.)
 
 
 
AÇIKLAMALAR
 
 
 
1-Tüm belgelerin son 6 ay içinde alınmış olması gereklidir.  Belgeleri    eksik  ve yanlış olanların  başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 
2-Tüm Resmi iletişim dilekçenizde yazılmış ev telefonunuzla yapılacaktır.
 
3- Görevlendirme sonuçları adaylara yazılı olarak bildirilmeyecek, 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol