Öğretmen Diyarı

Ücretli Öğretmenler Topluca İstifa ediyor

23.12.2014  İtibariyle İhtiyaç sırasında birinci olmasına rağmen MEB’in branşımıza hak ettiği değeri göstermediği ve kontenjan atamalarında ihtiyaç sırasının baz alınmayıp, siyasi,politik  ve vali baskılarıyla belli bir kesimin sevindirilmesini tepkiyle karşılıyoruz. Kontenjan...

23.12.2014  İtibariyle İhtiyaç sırasında birinci olmasına rağmen MEB’in branşımıza hak ettiği değeri göstermediği ve kontenjan atamalarında ihtiyaç sırasının baz alınmayıp, siyasi,politik  ve vali baskılarıyla belli bir kesimin sevindirilmesini tepkiyle karşılıyoruz. Kontenjan sisteminin şeffaf olmaması ve öğretmenlerin kapı kapı dolandırılıp kontenjan dilencisi konumununa düşürülmesini siyasi bulup. Yetkililerin en kısa sürede bu konuya el atmalarını istiyoruz.

Aynı zamanda ücretli köleliğin 2015 yılına az bir zaman kala halen devam etmesine anlam verememekle birlikte bu sistemi devam ettirenlere tepki olarak başta İngilizce öğretmenleri olarak tüm bölümleri topluca 02.01.2015 tarihinde ücretli öğretmenliği bırakmaya yani İSTİFAYA ÇAĞIRIYORUZ.

Saygılarımızla.

                     ATAMA BEKLEYEN İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ

İngilizce Öğretmenliği Şubat Ataması Platformu

 

kamu.tv.tr/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim