Öğretmen Diyarı

Ücretli Öğretmenin Hizmet Puanı Nasıl Hesaplanır?

Devlet bildiğimiz üzere normal atamalardan çok ücretli öğretmen çalıştırmaktadır ve bu ücretli öğretmenlik yapanların hizmet puanı hesaplanmaktadır.


Örneğin hizmet puanı 18 olan bir okulda görev yapmış bir ücretli öğretmen bir sonraki eğitim öğretim yılında kadrolu olarak atanırsa bu 18 puanın 12’ye bölünüp kaç ay çalıştıysa onunla çarpılarak bulunması ile hizmet puanı olarak o öğretmene ekleniyor. 1 yıl boyunca çalıştıysa yaklaşık 9 ay çalışmış olur ve 18 puanın 12’de 9’u kadar puan alır, yaklaşık olarak 14 puan eklenir. Kadro olmadığı için yaz ayları geçersiz sayılır. Sistem bu şekilde işler.


Taglar; ücretli öğretmenlik hizmet puanı hesaplama, ücretli öğretmen hizmet puanı, hizmet puanı hesaplama ücretli ögretmen, ücretli öğretmenlerin hizmet puanı nasıl hesaplanır, ogretmenlik hizmet puanlari nasil hesaplaniyor, öğretmenlik hizmet puanı hesaplama, öğretmenlerin hizmet puanı nasıl hesaplanır, hizmet puanım 18 ayda kaç puan gelir, hızmet puanı kac aya 1 puan, ücretli öğretmenlikte hizmet puanı

 

memurunhaberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol