Öğretmen Diyarı

Üç Yıl Şartı Öğretmenleri Kara Kara Düşündürüyor

Kamugundemi.com - Sitemize bu konu ile ilgili hergün onlarca mail geliyor. Hepsinin sorunu aynı. Bakanlık ise üç yıl şartını kaldırmamakta ısrarlı gözüküyor. İşte o feryatlardan bir tanesi daha...


Milli Eğitim Bakanı Sayın Avcı! Personelinizin mutluluğu eğitim kalitesinin çıtasını arttırır biliyorsunuz değil mi?


2014 Eylül ayında İstanbul'dan atanmış olduğum Muş Varto Anadolu Lisesine gelerek Meb kadrosunda Biyoloji Öğretmeni olarak görevime başladım. Eşim İstanbul'da özel bir şirkette çalışmaktadır. 2 yaşındaki oğlumuzla İstanbul'da ikamet etmektedir.


Ülkemizde özel sektörde iş bulmanın zorluğu, kesintisiz sigortalı olarak devam etmenin neredeyse imkansız olduğu bilinen bir gerçektir. Böyleyken, devlet memurlarını zorunlu hizmet bölgelerinde tutmak için, özel sektörde çalışan eşten kesintisiz sigorta istenmesi bir zulümdür.


Sahte evlilikleri gören teşkilat, 8 yıllık evliliğimizi, 2 yaşındaki çocuğumuzu görememektedir.


Memur, memurla evlenmek zorunda bırakılmaktadır. Ki memurların kendi aralarında sahte evlilik yapıp yapmadığı merak konusudur. Hal böyleyken memurlara 1 yılda memur eşin yanına gitme imkanı tanınmıştır.


İnsanları zorunlu hizmet bölgelerinde tutmanın yolu, 1 puan farkla rakipleri arasından elenerek gittikleri zor şartlara sahip bölgelerde onlara zulmetmek değildir. Maaş, lojman, ev, arsa, araba, evlilik, sağlık yardımı, ücretsiz seyahat imkanı gibi desteklerle bu bölgeler cazip hale getirilebilir.


Devlet maaşı bir aileye ve kiraya yetse, eşimi çalıştırmaz yanıma alırdım. Kim eşi çalışsın, yorulsun, yıpransın ister ki? Böylece hasretlik çekmezdim.


Kendi adıma aileme en kısa zamanda kavuşmak için düşündüğüm çözüm yollarım, devletteki işimden ayrılmak veya eşimden boşanıp bir memurla, emekliyle veya kesintisiz sigortası olan biriyle evlenmektir.


Lütfen bizleri anlayın ve inandığınız en kutsalınız adına bu zulme artık dur deyin.


Aylardır sonuçlandırılamayan ve başbakanımızın bu şart 2 yıl olacak demesine rağmen çıkamayan değişikliğin beklentisi yüzünden artık sağlıklı bir psikolojiye sahip değiliz. 


Lütfen sesimiz olun. 

 

Kaynak: www.kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim