Öğretmen Diyarı

Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenleri Hakkını Arıyor

Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenleri Hakkını Arıyor

Milliegitimhaber.com – Türkiye’de en fazla mezunu bulunan ama yıllardır hep en az ataması yapılan meslek grubu olan Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenleri sosyal medya üzerinden hakkını arıyorlar.


Türkiye’nin Edebiyat dünyasının genişlemesi açısından çok büyük bir öneme sahip öğretmen grubu en az 5 bin atama istiyor.Yıllardır hep unutulan Türk Dili ve Edebiyat öğretmenleri hak ettikleri 5 bin kadro için gerek hükümet temsilcileri gerekse sendika başkanlarından destek bekliyorlar.


İşte Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenlerinin talepleri:


Biz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği Bölümü olarak bize ayrılan kontenjanların yetersiz olduğunu düşünüyoruz .Zaten bilindiği gibi bölümümüz ciddi anlamda mezun bulundurmaktadır  çünkü sadece eğitim mezunları değil Fen Edebiyat Fakültesi ,Açık Öğretim ,Çağdaş Türk Dili ,Halk bilimi vs bölümler var böyle olunca da üç kişiden biri edebiyat mezunu oluyor. Halihazırda 35 bin mezun bulunmakta ve bu kadar mezun varken sadece 2 bine yakın bir atama yapılmakta buda bizi büyük ölçüde mağdur etmekte. Bu yüzden bu atamada bu haksızlığın giderilmesini istiyoruz. Osmanlı Türkçesi derslerinin de bizim bölüme verilmesi en mantıklısı çünkü dil dersi eğitimi alan bizleriz ve bu bizim hakkımız .En azından ağustos atamasında 5000 bin atama olursa bir nebze olsun belki rahatlarız. Bu yüzden gereğinin yapılmasını istiyoruz.


 


Milliegitimhaber.com olarak yetkilileri ,ülkemizdeki edebiyat dünyasının zenginleşmesi adına Türk Dili ve Edebiyat öğretmenlerinin sesine kulak vermeye çağırıyoruz. Eğer binlerce Türk Dili ve Edebiyat öğretmenlerinden kimileri  öğrencilerine kavuşmak için çırpınıyorsa,kimileri ailesinden para almaya çekindiği için hem çalışıp hem sınava hazırlanıyorsa, kimileri umudunu yitirdiği için kendini ÖĞRETMEN hissetmemeye başlamışsa,kimileri sırf sesini duyurabilmek için sabah akşam bilgisayar başında yetkililere seslenmek için çabalıyorsa


DUYARSIZ KALMAYINIZ EN AZ 5 BİN ATAMA BEKLİYORLAR!!!


 


Umut ÇELİK


Gen.Yay.Yön.

Kaynak:  "www.milliegitimhaber.com"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol