Öğretmen Diyarı

Tüm Öğretmenlere Sınav Görevi Verilecek

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 14.03.2014tarihinde başlayan Erol Bozkurt, kısazaman içerisinde yaptığı başarılıçalışmalarlaadından söz ettiriyor.

Bilindiği gibi öğretmenlerimiz için ek gelirözelliği taşıyan "Sınav Görevi Hizmeti", yıllardır üzerinde çeşitli dedikoduların var olduğu birdüzendegidiyordu.

Öğretmenler tarafından verilen ücretlerin yetersiziliğinden yakınılsa da, "Hiç yoktan iyidir" mantığıyla özellikle hafta sonları yapılan sınavlarda görev alınıyordu. Ancak yakın zamana kadar bu sınavlarda bazı ilçelerde önemli şikayetler gelmekteydi. Aynı kurumda görev yapan öğretmenler arasında, sınav görevi verilirken bazı öğretmenlere torpil yapılmaktaydı. Kimi öğretmenlere yılda bir kaç kez ancak görev gelirken, bazı öğretmenler neredeyse hiç boş geçilmiyordu.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeniuygulamaya konulan çalışmayla, artık her öğretmen tıpkı ÖSYM görevlendirmelerinde olduğu gibi, kendi şifresiyle giriş yapacak, görev almak istediği sınavı tercih edecek.

Bu çalışmayıhayata geçiren Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Erol Bozkurt'u, yapmış olduğu bu şeffaf hizmet gereği tebrik ediyoruz. Bu çalışmanındiğer il milli eğitim müdürlüklerince de kullanılmasını diliyoruz.

İşte Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konu ile ilgili bilgilendirme açıklaması:

ANKARA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİLİŞİM SİSTEMLERİ - SINAV İŞLEMLERİ MODÜLÜ SINAV GÖREVİ TERCİHLERİ

OKUL/KURUM YÖNETİCİSİ TARAFINDAN YAPILACAK İŞLEMLER

9 Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm okul/kurumlarınız; Müdürlüğümüz Bilişim Sistemleri(http://ankara.meb.gov.tr/net) Norm-Şifre Modülüne şifreleri ile girişyaparak kurumlarındaki tüm idareci ve öğretmenlere “Personel Şifresi Belirle” ekranındanBilişim Sistemleri şifresi vereceklerdir. Listede öğretmenini göremeyen idareci bu durumu ilçe milli eğitim müdürlüğüne bildirecektir.

ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN YAPILACAK SINAV GÖREVİ TALEP İŞLEMLERİ

Bilişim şifresini okul idaresinden teslim alan öğretmenlerimiz; Bilişim Sistemleri(http://ankara.meb.gov.tr/net) sayfamızdan giriş yapacaklardır.

Bu sayfada, Sınav İşlemleri Modülü altında bulunan “Sınav Görevi Tercihlerim” ekranından; öncelikle Görev Talep Edilen Sınavlar seçilecek, daha sonra Görev Tipi Tercihi seçilecektir.

Birden fazla sınav ve görev tipi seçilebilir. Sistem 23 Mayıs 2014 Mesai bitimine kadar açık kalacaktır. Bu saate kadar istediğiniz ekleme çıkarma yapabilirsiniz. Sistem kapandıktan sonra sınav ve görev tipi eklemesi ve çıkartılması kesinlikle yapılmayacaktır.

Bu başvuru işlemleri; 9 MERKEZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ KAPSAMAKTADIR. ( Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Sincan, Pursaklar, Yenimahalle)

Kaynak: Teoman Yalçın (turkiyeegitim.com)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim