Öğretmen Diyarı

Tüm engelli öğretmen adayları atanacak

Aşağıdaki haber, 22 Şubat tarihli Star Gazetesinde yayımlanmıştır.


Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), engelli öğretmen alımına yönelik belirlediği 300 kişilik kontenjan, engelli sivil toplum örgütlerinden gelen eleştiriler üzerine kaldırıldı. MEB ile Devlet Personel Başkanlığı arasında yapılan görüşmeler sonucunda, kontenjanın tamamen kaldırılması ve başvuruda bulunan tüm engelli öğretmen adaylarının atamalarının yapılması kararlaştırıldı.


Son tarih 24 Şubat MEB, şubatta, engelli öğretmen alımı için başvuru sayfası açarak, 300 engelli öğretmen alacağını duyurmuştu. 24 Şubat'a kadar sürecek olan başvurular sonucunda atamaların EKPSS puan üstünlüğüne göre yapılacağı belirtilmişti. Bakanlığın, engelli öğretmen istihdamı için koyduğu 300 kişilik kontenjanla ilgili özellikle engelli sivil toplum örgütlerinden eleştiriler geldi.


Hem bakanlık, hem de Ak Parti Sosyal İşler Başkanlığı bünyesindeki Engelliler Merkezi'ne iletilen şikayetler üzerine MEB ile Devlet Personel Başkanlığı arasında, engelli öğretmenlere yönelik kontenjanın kaldırılması konusunda mutabakat sağlandı.


Böylelikle atama için yeterli puanı almış adaylar tarafından 24 Şubat'a kadar yapılacak olan tüm engelli öğretmen başvuruları kabul edilecek ve atamaları gerçekleştirilecek.

kaynak: "www.memurlar.net" 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim