Öğretmen Diyarı

Tuğba öğretmen, okulu eve dönüştürdü

İzmirli öğretmen Tuğba Harmankaya, atandığı Muş’un Suboyu köyünde, okulu eve dönüştürdü. Öğrenciler sınıflara ayakkabılarını çıkarıp giriyorlar. Altı yıllık öğretmen olan ve son iki yıldır da Muş'ta görev yapan Tuğba.

İzmirli öğretmen Tuğba Harmankaya, atandığı Muş’un Suboyu köyünde, okulu eve dönüştürdü. Öğrenciler sınıflara ayakkabılarını çıkarıp giriyorlar. 

Altı yıllık öğretmen olan ve son iki yıldır da Muş'ta görev yapan Tuğba Harmankaya, gönüllü faaliyetleri ile dikkat çekiyor. 

 

Muş'un merkeze bağlı Suboyu köyünde birleştirilmiş sınıfta 15 öğrencisi ile eğitim öğretime devam eden Tuğba öğretmen Sudurağı ilkokulundaki ikinci yılında okulda köklü bir değişikliğe imza attı. Tuğba öğretmen öğrencilerine daha iyi bir ortamda ders vermek için kolları sıvadı. İlk iş olarak tek sınıfı bulunan okulun her yanını halılarla kaplattı. Sınıfın halıyla kaplanmasının ardından her öğrenciye terlik alındı. Artık öğrenciler sabah sınıflarına ayakkabılarını çıkartıp girmeye başladı. 15 kişilik sınıfta öğrenciler her sabah sıra olduktan sonra okula giriyor, ayakkabılarını çıkartıp terliklerini giyiyorlar. Sınıfın halı ihtiyacı bittikten sonra öğrencilerin daha rahat ortamda ders yapabilmeleri için tüm ihtiyaçlar yine okulun öğretmeni Tuğba Harmankaya'nın girişimleri ile karşılandı. 

 

"OKULUMU VE KÖYÜMÜ ÇOK SEVİYORUM"

 

Göreve atandığı günden buyana köylüler ile iç içe olduğunu belirten Tuğba Harmankaya, "Ben öğrencilerimin tüm yeniliklerden ve güzelliklerden faydalanmasını istedim. Sınıfımızı ev ortamına çevirmek istedim. Öğrencilerimin ayaklarının üşümemesini istedim. Bu nedenle tüm sınıf şu anda halıyla kaplı. Bunun yanında sınıfımızda balığımız var. Öğrencilerimin tümü TEMA gönüllüsü. Aynı zamanda burada beslenme saati yapıyoruz. Öğrencilerim evlerinden getirdiklerini, yaptıkları yemek duasının ardından birlikte yiyorlar. Öğrencilerim burada ders işlemekten çok memnunlar. Çoğu zaman okul saati bitmesine rağmen öğrencilerim birkaç ders daha yapmak istiyor. Bunun yanında velilerimden büyük destek görüyorum. Bizim sınıfımızın sürekli misafirleri vardır. Anneler babalar okula gelirler, misafirimiz olurlar. Onlar sınıfta iken bile ben dersimi boş bırakmam. Dersimi öğrencilerim ile dolu dolu işlerim. Bu köyü ve köylüyü çok seviyorum. Onların mutlu günlerinde, acılı günlerinde yanında oluyorum. Tabi ki köyde yaşayanlar da aynı şekilde benim yanımda oluyorlar. Tüm köy halkına teşekkür ederim." dedi. 

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim