Öğretmen Diyarı

Teknik öğretmenler için mühendislik başvuruları başlıyor

ÖSYM, Mühendislik Tamamlama sınavıyla ilgili açıklama yaptı

 

5 Haziran 2014 tarihinde yaptığımız haberde, geçen yıl yapılan açıklamaya rağmen bu yıl hala mühendislik tamamlama sınavına yönelik bir açıklama yapılmadığını belirtmiştik.

ÖSYM bu haberle ilgili açıklama yaptı ve sınav ile başvuru tarihlerini açıkladı.

 

İŞTE ÖSYM'NİN AÇIKLAMASI

 

DUYURU

 

(20 Haziran 2014)

 

Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı

 

(2014-Mühendislik Tamamlama): Başvuru İşlemleri

 

3795 sayılı Kanun'un 4. maddesi gereğince hazırlanan ve 07.08.1992 tarihli ve 21308 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Programlarının Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği" ve bu doğrultuda alınan Yükseköğretim Genel Kurulu kararı uyarınca, ÖSYM tarafından Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı (2014-Mühendislik Tamamlama) yapılacaktır.

 

Sınav, 19 Temmuz 2014 tarihinde Ankara'da yapılacaktır. Sınava başvurma işlemleri 23 Haziran 2014 tarihinde başlayacak, 30 Haziran 2014 tarihinde sona erecektir.

 

Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgi yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

\"Memurlar.Net\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim