Öğretmen Diyarı

TEK ÇÖZÜM DİPLOMAYA DAYALI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ!

BATIDA Kİ NORM FAZLASI ÖĞRETMEN SORUNU VE İLİÇİ ÖZÜR GRUBU PROBLEMİ DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİNİN YAPILMASIYLA ÇÖZÜLÜR BAŞKA ÇÖZÜM YOK
Milli eğitim bakanlığı yönetmeliğe bağlı alan değişikliği mağduriyetini nedensiz bir şekilde halen devam ettirmektedir. Yönetmeliğe bağlı alan değişikliğinin yapılmaması batıda bir çok ilde norm fazlalarının çığ gibi büyümesine neden oldu. Özellikle norm fazlası sınıf öğretmeni sayısı 10 bini geçmiş durumdadır.Normal zamanda yönetmeliğe bağlı alan değişikliği yapılır , öğretmenler boş normlara alan değişikliği yaptığı için birçok normda rahatlama olurdu ama şuanda Milli eğitim bakanlığı diplomaya yönelik alan değişikliğini son 2 yıldır yapmadığı için özellikle batıda sınıf öğretmeni norm fazlalığında çok fazla artış vardır.

Norm fazlası olan öğretmenler bu durumdan dolayı tedirgin olmaktadır ve bu duruma çok üzülmektedir çünkü bilindiği gibi 28 eylülde okullarımız eğitim – öğretime başlamıştır norm fazlası öğretmenlerin sınıfları ve öğrencileri olmadığı için hem ne olacağım tedirginliğine kapılmaktadırlar hem de nereye gideceklerini bilememektedirler . Yani Milli eğitim bakanlığındaki belirsizlik kervanına onlarda böylelikle katılmışlardır.

Bizler yan alan değişikliği değil diplomaya yönelik alan değişikliği hakkımızı istiyoruz Eğitim bir sen genel başkanımız Ali YALÇIN’ın dediği gibi diplomaya yönelik alan değişikliği hem yasal bir haktır hem de pedagojik bir gerekliliktir bundan dolayı büyük bir haksızlığa uğruyoruz ve mağdur ediliyoruz bu mağduriyetin seçimden önce düzeltilmesini istiyoruz.

Bizler yönetmeliğe bağlı alan değişikliği bekleyen öğretmenler defalarca milli eğitim bakalığına çağrıda bulunduk alan değişikliğinin yapılmaması demek milli eğitim bakanlığında birçok atama ve yer değişitirme sorununun ortaya çıkması demektir . Yönetmeliğe bağlı alan değişikliği 15 yıldır yapılmaktadır ve mebde atama ve yer değiştirmelerde sirkülasyonu sağlamaktadır . Alan değişikliğinin yapılmaması yerdeğiştirmelerde sıkışmaya neden olmaktadır.Bizler yönetmeliğe bağlı alan değişikliği bekleyen öğretmenler milli eğitim bakanlığından seçimden önce alan değişikliği takvimini yayınlamalarını ve alan değişikliğini yapmalarını istiyoruz.

DİPLOMAYA DAYALI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER....

turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim