Öğretmen Diyarı

Tayin Olupta Yolluk alamayan öğretmenler Dikkat! Bu karar emsal....
Kaynak: KamuGundemi.com Özel HABER

Atama işlemi nedeniyle kendisine 6245 sayılı harcırah kanunun kapsamında yolluk ödenmemesi işleminin iptali istemiyle açılan davada; Temel ve asli fonksiyonları kamu hizmetini yürütmek olan ve bir statü içersinde görevlerini yerine getiren kamu görevlileri, kamu hizmetinin iyi işlemesi,idarenin fonksiyonlarını rasyonel ve verimli olarak yerine getirebilmesi için ya kendi isteklerine ya da resen kanunlarda yer alan kurallar çerçevesinde yetkili idare makamlarca bulundukları yerden başka bir yere veya bulundukları görevden; başka bir göreve atanabilceklerdir denilerek; görev yeri değiştirilen öğretmene sürekli görev yolluğu ödenmemesi yönündeki; idari işlemin iptali ile yolluğun başvuru tarihinden itibaren yasal faizi ile başvurana ödenmesine dair karar verilmiştir.

Karara Denizli Valiliğince itiraz edilmesi üzerine Denizli Bölge İdare Mahkemesi tarafından itiraz reddedilerek ilk derece mahkemesinin kararı onanarak idarenin hukuksuz bir işlemine daha dur denilmiştir.

Eğitim İş Pamukkale İlçe Temsilcilik Başkanı Namık Kemal Aydoğan karar ile ilgili yaptığı açıklamada; geliş gidiş yapan bir öğretmenin kazandığı dava açısından örnek bir karar dedi. Bir çok kamu emekçisi, evini taşımadığı gerekçesiyle yolluk alamamıştı. Bu nedenle açtığım davayı kazanarak emsal bir karar çıkartmış olduk. Ayrıca yapılan itiraz da reddedildi diyerek bu durumda olan öğretmenlerin bu kararı emsal göstererek alamadıkları yolluklarını alabileceklerine inanıyorum dedi.
İşte O Karar!

Kaynak: KamuGundemi.com Özel HABER

Kaynak: KamuGundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim