Öğretmen Diyarı

Takviye Kursu Öğretmen Başvurusu 16 Eylül'de Başladı

 Takviye Kursu Öğretmen Başvurusu 16 Eylül'de başladı. Peki başvurular nasıl yapılacak?
 Öğretmenler takviye kurslarına https://e-kurs.eba.gov.tr/ adresinden başvurabilecekler. Kurslara öğretmen görevlendirmesi 28 eylül-2 ekim tarihleri arasında yapılacak.

1) Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunurlar. 

2) Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilirler. 

3) Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır. 

4) Kurslara öğretmen belirlenmesi e-kurs modülü üzerinden kurs merkezi müdürlüğü tarafından o kursa başvuru yapan kadrolu öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılır. 

5) İhtiyaç olması halinde komisyonlar tarafından onaylanan ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılabilir. 

6) Kurs merkezleri, görev veremedikleri öğretmenleri modül üzerinden ihtiyaç dışı olarak il havuzuna gönderirler. 

7) Her bir kurs programına devam edecek sınıftaki öğrenci/kursiyer sayısı 10’dan az olamaz. sınıf mevcudunun 20 olması esastır. bu sayı dolmadan yeni bir sınıf açılamaz. sınıf mevcudu en fazla 25’e kadar çıkartılabilir.

8) Takviye kurslarda ders vermek isteyen öğretmenlere ek ders ücretleri bir kat artırımlı ödenecektir.(19 tl civarı)

9) Destekleme kurslarında görev alacak öğretmenlere hizmet puanının yarısı kadar ek hizmet puanı verilecek.

10) Ortaöğretim kurumları müfredatındaki derslerle sınırlı olmak kaydıyla müzik, resim ve beden eğitimi derslerinden de kurs açılabilecek.

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol