Öğretmen Diyarı

TAKVİYE KURS ÜCRETLERİ NE ZAMAN ARTIRILACAK

Öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi ve kursların sağlıklı bir şekilde devam etmesi için MEB öğretmenler günü verdiği sözü yerine getirmeli

Halk Eğitim Merkezlerinde ve Okullarda açılan ücretsiz takviye kurslardaki ders saati ücretleri normal ders saati ücreti üzerinden ödeme yapılırken, öğretmenler gününde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve MEB Bakanı Nabi AVCI’nın Öğretmenler günü müjdesi diye açıklamada bulunarak kurs saatlerinin 20 lira olacak sözü vermelerine rağmen hiç bir değişiklik olmadan hala eski ücret üzerinden ödenmektedir.

 

Öğretmenler, uzak yerlerden kurslara geldikleri için ödenen ücretlerin yol parasını dahi karşılamadığı, yol parası ve yemekte eklenince verilen para yetmeyip kendi ceplerinden harcadıklarını betirtmektedirler. Bu sebeplerden dolayı birçok öğretmenlerin ikinci dönem kursuları bırakacaklarını söylemektedirler.

 

Öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi ve kursların sağlıklı bir şekilde devam etmesi için MEB öğretmenler günü verdiği sözü yerine getirmeli ve kurslarda ders veren yaklaşık 105 bin öğretmenin mağduriyetini gidermelidir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim