Öğretmen Diyarı

Tacizden Ceza Alan Öğretmen Müdür Oldu

Taciz suçlaması nedeniyle soruşturma geçiren ve soruşturma sonucunda ceza alan öğretmen okul müdür oldu. Milli Eğitim Bakanlığı gariplikler bakanlığı olmaya devam ediyor. İşte o olay.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN’nın 17.12.2014 tarihinde TBMM genel kurulunda MEB Bakanı Nabi AVCI’ya,öğrencisine cinsel tacizden disiplin soruşturma sonucu liseye müdür olarak atamanın yapılıp yapılmadığını sormuştu. Erdoğan’ın bu sorusu şok etkisi yaratmıştı.

 

Skandal olay Beden Eğitimi öğretmeni Rafet OCAK’ın Muğla Seydikemer Eşen Anadolu Lisesine Müdür olarak görevlendirilmesiyle patlak verdi.Ocak, önceki görev yerinde öğrencisine taciz suçlaması ile soruşturma geçiriyor ve disiplin cezası alıyor.Disiplin soruşturma raporlarına göre öğrencisine taciz ettiği gerekçesiyle aylıktan kesme cezası verilmesine karar veriliyor fakat iyi hali öne sürülerek bir alt ceza olan kınama cezasına çevriliyor.Ayrıca müfettişlerce yürütülen soruşturma sonucunda görev yeri değiştirilmesine karar verilip başka okula gönderiliyor.Öğrenciye taciz gibi bir vahim durumdan disiplin cezası alan öğretmene dava dahi açılmaz iken üstüne üstlük Muğla Seydikemer Eşen Anadolu Lisesine Müdür olarak görevlendiriliyor.

 

Muğla’da yaşanılan skandallar, İkinci komisyon Başkanı Milas Milli Eğitim Müdürü İradet GENÇ’in müdürlük mülakatları öncesinde “İlçe Milli Eğitim Müdürleri kimlerle çalışmak istediklerini belirlediler. Hatta kimin hangi okula atanacağı belirlendi. Biz de bu isimlere bu puanları vereceğiz” demesi ile kamoyuna yansımıştı.

 

Öğrencisine tacizden disiplin cezası alan Rafet OCAK Menteşe Rehberlik Araştırma Merkezinde gerçekleştirilen 2. Komisyonda girdiği mülakattan geçer not alıp müdür olarak görevlendirilmesi kamoyunda şaşkınlık etkisi yarattı tepkilere sebep oldu.

 

Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN’ın meclis gündemine getirdiği bu olaydan sonra Seydikemer Eşen Anadolu Lisesine Müdür olarak görevlendirilen Rafet OCAK apar topar 19.12.2014 Cuma günü görevden el çektirildi.Anlaşılan şu ki ,Muğla’da kaynayan sular durulmayacağa benziyor.

 

mebogretmen.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim