Öğretmen Diyarı

Şubat Öğretmen Ataması - Branş Kontenjanları Nasıl Olmalı?

Şubat  Öğretmen Ataması - Branş  Kontenjanları Nasıl Olmalı.? Atama bekleyen 380 Bin öğretmen adayına Başbakan Davutoğlu ve Bakan Nabi Avcı geçen hafta Şubat ayında 30 Bin öğretmen atamasının yapılacağının müjdesini verdi. Şubat ayında 30 Bin yeni öğretmen ataması 109 branşta yapılacak.
 

Atama bekleyen öğretmen adaylarının merak ettiği bir diğer önemli konuda branş kontenjan dağılımlarının nasıl olacağı sorusu ? Milli Eğitim Bakanlığı 30 Bin kadroyu 109 branşa dağıtacak. 109 branşta yapılacak olan öğretmen atamaları için MEB, kadro dağılımı yaparken o branştaki öğretmen ihtiyacı sayısını göz önünde bulunduruyor. En çok öğretmen ihtiyacı bulunan branşları dün MEB-İKGM Hamza Aydoğdu açıkladı. Genel Müdür Aydoğdu'nun açıklamasına göre en çok öğretmen ihtiyacı bulunan branşlar:

1) Sınıf Öğretmenliği

2) İngilizce 

3) Din Kültürü Ahlak Bilgisi

30 Bin Şubat Öğretmen atamasında en çok kadro hangi branşa verilmeli? Kadro dağılımları nasıl olmalı?

Haberimizin yorum bölümüne branşlarınız için kadro taleplerinizi yazarsanız bunu yetkililere branş talepleri olarak iletmenizi sağlarız.

Kaynak:www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Fenci 2 yıl önce

Fen bilimleri öğretmenleri en az 1500 kontenjan istiyor

Avatar
Ugur Beyaz 2 yıl önce

Elektrik öğretmenliğine 200 kadro verilmesini istiyoruz.

Avatar
aslı 2 yıl önce

Pdr ye yapılan haksızlık giderilmeli.şubatta 3000 atama istiyoruz.

Avatar
Kadiri 2 yıl önce

Elektrik öğretmenliği 200 kontenjandan aşağı olmamalı... türkiyede meslek liselerin yarısından fazlasında elektrik eğitimi varken özür gurubunda 297 açığa 49 alım komedidir 200 den aşağı kontenjan elektrik eğitimini bitirir.

Avatar
Semra 2 yıl önce

Radyo tv

Avatar
Semra 2 yıl önce

30 radyo tv

Avatar
özge 2 yıl önce

Radyo televizyon ögretmenlerine en az 20 kontenjan istiyoruz subat ataması için. Yıllardır bolum dısından alım yaparak baska branslar bizim hakkımızı elimizden aldı artık duyun sesimizi bu haksızlıga bir son verin Radyo televizyon öğretmenlerine subat atamasında en az 20 kontenjan istiyoruz

Avatar
yahya torun 2 yıl önce

2015 eylul atamasinda elektrik ogretmenliginin kadrosu beklentinin cok altinda kaldi bunun icin iyilestirme yapilmasi lazim buyuk bi haksizlik yapildi