Öğretmen Diyarı

Şubat Ayı 15 Bin Atama İçin Tbmm\'de Görüşmeler Ne Zaman?

 Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki ay 15 bin öğretmen ataması yapacak fakat bakanlığın atama yapması için meclisten henüz izin çıkmadı. Bilindiği gibi yılbaşından önce TBMM tatile girmişti. 6 Ocak 2015 Salı günü işbaşı yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 3 gündür öğretmen atamaları ile ilintili herhangi bir görüşme olmadı

-Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu özür durumu yer değiştirme işlemleri için başvurular bugün bitecek. Yer değiştirme işlemleri ile ilgili tüm işlemlerin 19 Ocak'ta biteceği bakanlığın yayınlamış olduğu takvimde belirtilmişti. 20 Ocak'tan sonra bakanlık öğretmen atamaları için kolları sıvayacak.

Bakanlığın yapacağı öğretmen atamaları için meclis genel kurulunda atama izni ile ilgili görüşmenin ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor. TBMM'de 15 bin atama için görüşmelerin önümüzdeki 2 hafta içinde yapılması gerekiyor. Görüşmelerin gecikmesi durumunda Eylül ayında olduğu gibi yeni atanan öğretmenler 1 hafta veya daha uzun bir süre okullarına, atandıkları kuruma geç gitmek zorunda kalacaklar.

Öte yandan 15 bin kadro sayısını az bulan atama bekleyen öğretmen adayları, özellikle sendikalar ve siyasi partiler aracılığı ile hükümetin kadro sayısını arttırmasını talep ediyorlar. Meclis görüşmeleri sırasında özellikle Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi vekillerinin kadroyu arttırma konusunda hükümete baskı yapacağı ve 20-25 bin dolaylarında öğretmen ataması olması için efor sarf edeceği düşünülüyor.

 .kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol