Öğretmen Diyarı

Şubat Ataması Yapılan Öğretmenler Atandığı İl'e Gönderilmeyecek

Mili Eğitim Bakanı Nabi Avcı dün UNESCO 38. Genel Konferansı için gittiği Fransa’da Paris Büyükelçiliğine gelerek burada öğretmenlerin sorunlarını dinledi. Nabi avcı Öğretmenlerin sorunlarına ve sorularına yönelikte Bakanlığın çözüm önerilerini paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Paris Büyükelçiliğinde öğretmenler ile bir araya geldi ve burada Bakanlığın çözüm önerileri ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Avcı çözüm önerileri kapsamında Bakanlık tarafından yakın zamanda yurtdışında görev yapan öğretmenlerin çalışma süreleri ile ilgili düzenlemelerin yapılacağını aktardı. Yurtdışında görev yapan öğretmenlerin görevine hem oradaki öğrenciler adına, hem de döndüklerinde ise Türkiye’de bulunan öğrencilerin kazanımları yönünde sürelerin hesap edildiğini belirtti.

EĞİTİM İLE İLGİLİ TELEVİZYON KANALI

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bir öğretmenin eğitim ile alakalı bir TV kanalı kurulması ile ilgili sorusunu da yanıtsız bırakmadı. Avcı eğitim kanalı ile alakalı bir konunun Bakanlığın gündeminde olduğunu, pilot uygulama olarak Yunus Emre Enstitüsü tarafından radyo kurulduğunu, bu uygulamadan alınacak geri dönüşler ile televizyon programının temelinin biçimlendirilebileceğini belirtti.

ŞUBAT 2016’DA ATANAN ÖĞRETMENLERE ORYANTASYON PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Şubat ayında ataması yapılan öğretmenlerin 1 Mart itibariyle maaşlarını alacaklarını ve öğretmenliğe başlayacaklarını, fakat atandıkları illere gönderilmeyeceklerini belirtti. Atanan öğretmenlerin. ya kendi tercihlerine bağlı olarak, ya kendi illerinde yada üniversiteyi bitirdikleri illerde 2. sömestr boyunca oryantasyon eğitimine alınacağını aktardı.

Memurlar ve Memur Adaylarının Yeni Sesi My Memur Haber Sitesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim