Öğretmen Diyarı

Şubat Atamalarında Kontenjanlar Ne Zaman Belli Olur?

 Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılının ikinci ayında 30 bin öğretmen ataması yapmayı planlıyor. Atama ile ilgili yasal süreç için henüz düğmeye basılmadı fakat yapılacak atamada pürüz çıkmayacağı düşünülüyor.
 Öğretmen atamaları ile ilgili olarak atama bekleyen binlerce öğretmenin en çok merak ettiği konu kendi branşına ne kadar kontenjan ayrılacağı. En çok merak edilen ikinci soru ise branş bazında kontenjanların ne zaman açıklanacağı yani 30 bin kontenjanın branşlara ne zaman pay edilip, kamuoyu ve atama bekleyen öğretmenler ile paylaşılacağı.
 MEB'in 11 Kasımda güncellediği normlar hakkında bilgi vermemesi hangi branşa ne kadar kadro verilir, sorusuna cevap bulmamızı güçleştirmektedir. Norm güncellemeleri biteli yaklaşık 3 hafta olmasına rağmen MEB hala hangi branşta ne kadar açık veya fazla olduğunu açıklamadı. Hal böyleyken Hangi branş ne kadar kontenjan alır, sorusu yerini kontenjanlar ne zamana açıklanır, sorusuna bıraktı.
 Yeni atanan öğretmenler 1 Mart itibariyle göreve başlayacakları için atamaların 15 Şubattan önce olmayacağı aşikar. 15-25 Şubat atasında 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirilir diye tahmin ediyoruz. Kontenjanlar ise en erken Ocak ayının son haftasında açıklanır fakat Şubatın ilk 10 günü içerisinde açıklanması en kuvvetli ihtimal olarak gözüküyor.
 2016 Şubat atamaları hakkında gelişmeleri takip edip siz değerli okuyucularımıza bilgi vermeyi sürdüreceğiz.

Kaynak: www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim