Öğretmen Diyarı

Stajyer öğretmen maaş, ek ders, hazırlık ödeneği, harcırah ve promosyonu

Yeni Atanan Öğretmen Adayı Ne Kadar Maaş Alacak? 2016 Şubat ayında ataması yapılan bir öğretmen ne kadar maaş alır?


2016 Şubat ayında ataması yapılan bir öğretmen ne kadar maaş alır? Bilindiği gibi bugün (10 Şubat 2016) tarihi itibari ile 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi. 

 Aday öğretmenler ne kadar maaş alacak? 

 Yeni başlayan bir bekar ve çocuksuz öğretmenin maaşı şu an 2 bin 509 TL. 2016 Şubatta yeni atanan bir aday öğretmen de 2 bin 509 TL civarında bir maaş alacak. Ancak bu öğretmen evliyse ve eşi çalışmıyorsa maaşına ilave olarak 190 TL aile yardımı, çocuğu varsa ve bu çocuğu 6 yaşından küçükse 40 TL de çocuk yardımı alır.


 

 Aday öğretmenler ek ders ücreti alır mı? 


 

 Aday öğretmenler fiili olarak derse girmeyeceği için ek ders ücreti alamayacaklardır. Eylül ayından itibaren ek ders ücreti almaya başlayacaklar.  

Aday öğretmen harcırah alır mı?  

İlk defa göreve başlayacak öğretmene ve memura harcırah verilmez. Bu öğretmen yer değiştirdiği zaman harcırah alır.  
Hazırlık ödeneği 

Öğretim yılının ikinci dönemi içerisinde göreve başlayacak aday öğretmenler, 2015-2016 öğretim yılı için brüt 950 TL olarak belirlenmiş olan öğretim yılına hazırlık ödeneğinin yarısından yararlanacak. Kendilerine net 471 TL hazırlık ödeneği verilecek. 
Banka promosyonu

Maaş ödemelerini yapan bankalarla yapılmış olan anlaşmalar gereği, anlaşmanın yapıldığı tarihten sonra göreve başlayan aday öğretmenlere, göreve başlama tarihleri esas alınarak hesaplanacak promosyon tutarı, izleyen aybaşında ödenecek

Kaynak: www.memurunyeri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol