Öğretmen Diyarı

Sözleşmeli öğretmenlikte kadro için performans da önemli!
MEB, bir ara uyguladığı sözleşmeli öğretmenlik sistemine bu öğretmenlere kadro vererek son vermişti. Bakanlık, 2016 yılında yaptığı ekim ayı atamasıyla birlikte yeniden sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına döndü.

 

Ataması yapılan ve sonraki zamanlarda atanacak olan sözleşmeli öğretmenlere kadro verilmesi için MEB'in açıkladığı bilgilere göre 4-6 yıl arasında bir zamanın geçmesi gerekmekteydi. Bakan İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması için performanslarına da bakılacağını vurguladı.

 

Bakan İsmet Yılmaz, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yaptığı ziyarette konu hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz, şu açıklamaları yaptı:

 

“Bunu yapmak zorundayız ki Türkiye'nin dört bir tarafına kaliteli eğitimi verelim. Muş'ta diyor ki 'Geçen yıl 3 bin 500 öğretmen atadınız, 2 bin 500, 2 bin 800'ü döndü.' Geriye kaldı 500-600 öğretmen. Yani bir yıllık öğretmenlerle eğitim kalitesinin artırabilmek mümkün değil.

 

Öğretmen, kaliteli eğitim verebilmek için öğrencisini, ailesini tanımalı. Sözleşmeli öğretmenliği çıkardık, en az 4 yıl sözleşme olacak, her yıl sözleşmesi yenilenecek. Performansı iyi olanlar da kadroya geçe

Kamusalhaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim