Öğretmen Diyarı

Sözleşmeli Öğretmenlerin Sorunlarına Kulak Verin!

 Sözleşmeli öğretmenlerin sorunları çözülecek mi? İşte bir okuyucumuzun bize gönderdiği yazı:
Öncelikle selamlar. Memurların sorunlarına duyarlılığınız ve çözüm aşamasında destekleriniz için tüm kamu personeli adına teşekkür ederim. Memurlar içerisinde en büyük sorun yaşayan kesimlerden biri de bildiğiniz gibi sözleşmeli atanıp kadroya geçenlerin oluşturduğu mağdur kesimdir.  Ben 2006 Eylül ayında sözleşmeli öğretmen olarak atandım. 2009 yılı Mart ayında da  KPSS puanı ile kadrolu atandım. Bakanlık İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü geçmişe dönük haklarımızı verilmesine dair yazı yayınlasa da hala çok hak kaybına uğramaktayız. Lütfen yardımcı olun. En azından sesimizi duyurun. Ben ve benim gibi olan binlerce kişi bu anlamda birçok sıkıntı yaşamaktayım ve size bunlardan bazılarını anlatmak istedim. 1- 2006 yılında atanmama rağmen aşağıda KBS sisteminden aldığım ekran görüntüsünden de  göreceğiniz gibi memuriyete başlama 16/03/2009 yazıyor. 

2- Aşağıda MEBBİS ekranında yer alan bilgilerim KBS de farklı. MEBBİS de Kıdem yılı ve ayı 8 yıl 11 ay ama memuriyete başlama 06/09/2006 iken KBS de 16/03/2009. Bu hata bana aylık maddi anlamda zarar veriyor.

3- 2006 öncesi atandığım için 5434 sayılı kanuna tabi olmam gerekirken 5510 sayılı kanuna tabiyim ve bu benim gibilerin beklide yıllar sonra emekli olmasına neden olan bir durum. 4- 2006 yılında öğretmen olarak başlamama rağmen ve hiç 6 yıla 1 kademe almamama rağmen 8 yıla 1 kademe uygulamasından faydalanamıyorum. Çünkü çalıştığım 2 sene sözleşmeli öğretmenliği saymıyorlar. NEDEN? Bu kadar haksızlığı biz hak etmedik diye düşünüyorum. 

Kaynak: www.kamuajans.com

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim