Öğretmen Diyarı

Sözleşmeli Öğretmenlerin Atamaları Ne Zaman Yapılacak?
Sözleşmeli öğretmenler için tüm detaylar belli oldu. Sözleşmeli öğretmenlerin atamalarının yapılıp, göreve başlayacakları tarih belli oldu.

Sözleşmeli Öğretmen Başvuruları Başladı:

Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular başladı. ÖABT'ye girecek olan öğretmen adayları için ise başvurular ÖABT'den sonra başlayacak...

10 Ekim'de Atamalar Yapılacak:

Yeni eğitim dönemi için KPSS sonucuna göre ve sözlü sınavla alınacak olan 15 bin sözleşmeli öğretmen'in atamaları ise 10 Ekim'de yapılacak.

Sözleşmeli öğretmenler, sözlü sınava girecek ve sözlü sınav sonrası sıralamalarını bekleyecekler. Sözleşmeli öğretmenler bu süreçte tercih yapacaklar ve en fazla 20 tercih yapma hakları olacak.

Sözlü Sınavda En Az 60 Puan Alma Şartı...

'Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik'e göre, sözlü sınavdan 100 üzerinden 60 puan alma şartı var.

Sözleşmeli öğretmen adayları sözlü sınavda belli kategoriler üzerinden değerlendirilecekler...

Sözleşme Sonrası Kadroya Geçecek Olanlar:

Sözleşme gereği dört yıllık çalışma süresini tamamlayarak adaylık sürecinde başarılı olanlar, talepleri halinde görev yaptığı okulda kadroya atanacak.Tayin İsteme İşlemi Ne Zaman Olacak?

Atandıkları yerde iki yıl daha çalıştıktan sonra tayin isteyebilecek. Atamalar 10 Ekim'de yapılacak. Atamaları tebliğ edilenler, bunu izleyen 15 gün içinde göreve başlayacak.

En Çok Kontenjan Sınıf Öğretmenliğinde...

En çok kontenjan 4 bin 334 ile sınıf öğretmenliğine verildi. Onu 1.555 kontenjanla İngilizce ve 1.479 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği takip etti...

haberdobra

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim