Öğretmen Diyarı

Sözleşmeli öğretmen hizmet metni, illere gönderildi
Sözleşmeli öğretmen hizmet metni, sözleşme örneği illere gönderildi

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonucu oluşan alan bazlı ve kurum bazlı minimum puanlar MEB tarafından kısa sürede yayınlanarak sınava giren adayların bilgisine sunuldu. MEB sayısal veriler konusunda genellikle geç yayın yapsa da bu sefer minimum puanlar erken açıklandı. Sözleşmeli öğretmen olarak atanan öğretmenler ile MEB hizmet metni aracılığı ile sözleşmeli öğretmenlik sözleşmesi imzalayacak.

HİZMET METNİ

Sözleşmeli öğretmenlik hizmet sözleşmesi kapsamında atanan MEB personeli ile ilgili milli eğitim müdürlüğü arasında imzalanacak hizmet belgesi MEB tarafından tüm illere gönderildi. Sözleşmeli öğretmenlik hizmet sözleşmesi metninde Maliye Bakanlığı yetkilisi onayı da bulunmaktadır. Hizmet sözleşmesi belgesi 15.maddede sözleşmeli öğretmen ile hangi tarihler arasında sözleşme imzalanacağı yer almaktadır.Ayrıca sözleşmeli öğretmenin bir ay önceden yazılı ihbar şartı ile sözleşmesini tek taraflı feshedebileceği de sözleşmeli öğretmen sözleşme belgesi içerisinde yer almaktadır.


 
ÇALIŞMA SÜRESİ, SAATİ

Sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi metni içerisinde sözleşmeli öğretmenin çalışma saatleri ve sözleşmeli öğretmen çalışma süresi ile kadrolu öğretmenlerin çalışma süresi, çalışma saatleri arasında fark olmadığı belirtilmiştir. Sözleşmeli öğretmene her ay sözleşme ücreti ödenmektedir. Daha önceki açıklamalarda sözleşmeli öğretmen maaşı, sözleşmeli öğretmen ek dersi ile diğer öğretmenlerin maaş ve ek derslerinde fark olmayacağının vurgusu yapılmıştı. Metinde yer alan 4. madde ile sözleşmeli öğretmenlerin maaşının hesaplanarak oraya yazılacağı anlaşılmaktadır. Sözleşmeli öğretmenin alacağı sözleşme ücreti yarıyıl tatilinde ve yaz tatilinde de ödenecektir. Sözleşmeli öğretmen maaşları her ay başında peşin olarak ödenmektedir. Sözleşmeli öğretmenler de öğretim yılına hazırlık ödeneği alacaklardır.
Kaynak: Öğretmenler İçin

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol