Öğretmen Diyarı

Sözleşmeli Öğretmen Alımlarına Ve Mülakatlara İtirazlar Sürüyor!
Sözleşmeli Öğretmen Alımlarına Muhalefet Partilerin Milletvekillerinden İtirazlar Sürüyor! 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Bıyık, sözleşmeli öğretmen alımlarına itiraz ettiğini belirtti ve ''Sözleşmeli Öğretmen Alımlarından Vazgeçilsin'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Bıyık, gündemdeki eğitim reformu hakkında yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmen alımlarından memnun olmadıklarını ve alımlardan vazgeçilmesi gerektiğini savundu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Bıyık, yeni açıklanan eğitim reformu hakkında olumlu düşündüklerini fakat birçok düzenlemeye ihtiyaç olduğunu açıkladı. Yemekhane ve derslik ihtiyacının hat safhada olduğunu açıkladı. 

''Tam gün okul niyetiniz oldukça güzel....''
"Sayın Başbakan, tam gün okul niyetiniz oldukça güzel. Böylece çocuklara hem daha iyi eğitim verilebilir hem daha uzun süreyi okulda geçiren çocuğun, sokaklardaki tehlikelerden korunması sağlanır hem de veliler açısından yararlı olur. Zaten OECD ülkeleri içinde tam gün eğitim vermeyen tek ülke Türkiye. Ancak Sayın Başbakan, eğitime ayrılan bütçe içinde alt yapı yatırımları o kadar yetersiz ki okulların tam gün sistemine geçmesi için en az 100 bin yeni dersliğe ihtiyaç var. Ayrıca tam gün okul olunca öğle yemeği verilmesi gerektiğini ve yemekhaneler oluşturmak ihtiyacını da unutmamak gerekir."

Sözleşmeli öğretmen alımlarına dair tepkiler gün geçtikçe çoğalıyor. Gerek muhalefet partilerden, gerek öğretmenlerden, gerek eğitim sendikalarından gelen tepkiler amacına ulaşacak mı ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. KPSS CAFE'den gözlerinizi ayırmayın.Kaynak: Kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim