Öğretmen Diyarı

Son Dakika: Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Yarın Açıklanacak
 Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdür Hamza Aydoğdu, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının yarın sabah saat 09:00'da açıklanacağını Twitter'da duyurdu. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Hamza Aydoğdu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada; "Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları yarın saat 9:00 da http://meb.gov.tr adresinden açıklanacaktır..." dedi. Sözleşmeli Öğretmen Adaylarının Gözü Kulağı Mülakat Sonuçlarında Milli Eğitim Bakanlığı'nın sözleşmeli öğretmen alımı için başvuruda bulunan ve mülakat aşamalarını tamamlayan öğretmenler mülakat sonuçlarını merakla bekliyordu. Dershane öğretmenlerinin sözlü sınavları 26 ile 28 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştiği için mülakat sonuçları yarın sabah saat 09:00'da açıklanacak. MEB tarafından yapılan mülakatların puan ve branş bazında sıralamalarının tekrar açıklanmasından sonra mülakatlarda başarılı olan sözleşmeli öğretmen adayları tercih yapma hakkına sahip olacak.

MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİRAZLAR 30 EYLÜL 2016 TARİHİNE KADAR YAPILABİLECEK


Mülakatlardan 60 puandan az olan adayların KPSS puanları yüksek olmalarına bakılmaksızın tercih yapması mümkün olmayacak. MEB tarafından ağustos ayında paylaşılan atama takvimine göre sözlü sınavlara itirazlar 28 Eylül 2016 tarihi ile 30 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak. Sözlü sınavlara yapılan itirazların sonuçlandırılması işlemi 3 Ekim 2016 tarihinde son bulacak.

TERCİHLER 4-7 EKİM TARİHLERİ ARASINDA

Mülakatlarda başarı gösteren adaylardan atama tercihleri 4 ile 7 Ekim 2016 tarihleri arasında alınacak ve ilgili tercihlere göre atama sonuçları 10 Ekim 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak.

Kamupersoneli.net / Özel haber

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim